Sari la conținut

Uleiul T90 previne rugina?


10maRIus20
 Share

Postări Recomandate

O sa pun si poze. O sa o mai folosesc atunci cand ma intorc. Eu sunt mai fixist de fel. Vreau ca totul sa fie perfect, ca la carte (stiu ca nu se prea poate, dar macar sa incerc). Garaj am, dar e al masinii. Locul motocicletei e in casa de vreo 5 ierni incoace :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci tu ai intrebat VA PLACE si ei au raspuns YES ?

Tu ai pus ca E DE VANZARE iar ei au intrebat CAT ?

Tu ai spus 3500 iar ei au spus MIJTO ?

Auzi, dar daca nu vorbeau limba romana, ce vorbeau ? :crack: :crack:

Engleza in mare parte, spre sfarsitul duscutiei au spus ceva si in romana. Ideea era alta, daca ai prins o e ok..daca nu asta e :)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mai apucat sa ii fac poze.

Am facut urmatoarele: astupat admisie si evacuare, curatat lantul si uns bine, toate partile metalice si toate furtunele unse, am scos benzina din rezervor, iar pe interiorul lui am aplicat un strat subtire de ulei, motocicleta curatata bine, bateria scoasa. Am renuntat la folie, am pus doar un cearceaf pe el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parintii mei sunt in camera cu motorul. Nu e o idee buna daca ii fac plinul, gaze o sa iasa intr-una. Tu il misti o data pe luna, eu nu stiu cand o sa ma intorc la el. Poate dureaza cativa ani sau poate cateva luni. O sa merg pe ideea cu t90, dar vreau sa stiu daca o sa rugineasca interiorul rezervorului sau nu. Poate stie cineva si imi spune.

miroase si uleiul si oricum rezervorul miroase si gol, anvelopele... nu cred ca oamenii vor putea trai cu el. Pe termen lung poate ca ar fi bine sa pui ulei nou,un dop la toba si ceva cat mai etans la admisie, dupa ce motorul a fost incalzit bine si nu mai are condens in interior.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mai apucat sa ii fac poze.

Am facut urmatoarele: astupat admisie si evacuare, curatat lantul si uns bine, toate partile metalice si toate furtunele unse, am scos benzina din rezervor, iar pe interiorul lui am aplicat un strat subtire de ulei, motocicleta curatata bine, bateria scoasa. Am renuntat la folie, am pus doar un cearceaf pe el.

da pleci sa lucrezi pe luna? sau ti-au dat cu executare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...