Sari la conținut

Vand Jupiter 4


Burg_man
 Share

Postări Recomandate

Pt ca zace nefolosit si poate cineva cauta o comunista la pret rezonabil se pune in vanzare la pretul de 300 euro.

plus o gramada de piese

actele sunt pe numele meu, poze de actualitate nu am.

 


» Post actualizat in 02 Feb 2015 09:52

Am omis sa mentionez ca motocicleta are si atas. :)

 

Saua ce se vede in poze se poate schimba pt ca o am pe cea originala de jupiter 4 ca dealtfel semnalele ce nu apar in poze.

 

Daca nu sunt doritori sa ia motoreta intreaga ....se dezmembreaza.

post-15361-0-78246900-1422781614_thumb.jpg

post-15361-0-54602600-1422781638_thumb.jpg

post-15361-0-74173900-1422781658_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut,m-ar interesa actele ,au Ij si a decedat proproprietaru din acte,am rămas cu buza umflată.Te rog dă mi un mesaj cu nr tau

.

» Post actualizat in 11 Feb 2015 13:34

0725985610,

» Post actualizat in 11 Feb 2015 13:35

carstea_nicolae@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok...ne vedem la vara!

 

 

Hai cu oferte neamule...ca se mai lucreaza la pret daca s-o gasi cumparator.

 

100 e actele, pt cine e doritor de a fi propietar de IJ

 

150 motoreta, pt piese

 

50 atasul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau eu atasaul! unde trebe sa ajung sa-l vad?

Pai ce sa mai vezi la el? la banii astia e ok in starea in care e.

nu e lovit, deci nu ai ce indrepta la el, numai tabla de pe podea unde tii picioarelee dusa lipseste o portiune de 50cmx50cm batrinul a tinut o baterie de masina in atas si electrolitul scurs si-a facut de cap.

scaunul si spatarul trebuie retapitate.

Deci daca e interes pt cumpararea lui dai un semn si iti las adresa.

» Post actualizat in 14 Feb 2015 19:34

Jambele cu "pantaloni" si roata fata cat ceri pe ele?

 

Fa-mi o oferta de bun simt.

Jambele sunt 'noi' luate de la Gaspar, roata nu e inceputa de rugina, cauciucul la fel...nou, doar cativa km am apucat sa fac cu el pus.

 

Editat de Burg_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Ft bine man, ma bucur ca a ajuns la cineva care ii trebuie si se ingrijeste de el.

Din pozele puse de tine reiese ca peticul ala de tabla lipsa (de care pomeneam mai sus) de pe podeaua barcii era mai mare de cat am zis eu, sau ai taiat tu mai mult? Ornamentele alea nichelate de pe o laterala a barcii le demontasem eu inainte sa plec cu gandul sa le nichelez, dar nu au mai apucat, ti le-a dat si pe alea batranu? daca le-o fi gasit.

Eu vroiam initial sa iau atasul aici (in Spania) sa-l pun la BMW ca mai am putin de lucru la el si-l scot pe sosea, dar ma costa prea mult sa fac asta si am renuntat la idee.

spor la treaba!

ps. cu aripa aia ce ai facut pina la urma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ft bine man, ma bucur ca a ajuns la cineva care ii trebuie si se ingrijeste de el.

...

ps. cu aripa aia ce ai facut pina la urma?

In primul rand l-am demontat, apoi am pus o perie de sarma in bormasina si l-am curatat de tot ce este rugina. Tablele existente au ramas pentru ca nu erau perforate de rugina. Am grunduit si masticat toate gaurile si crapaturile. Astazi am trecut la terosonare si dupa uscare urmeaza sprit, slefuire si vopsirea finala.

Ormamentul de pe laterala era lipsa impreuna cu capatul lui(acela curbat). Am facut rost de altul ruginit... vedem ce iese!

Urmeaza sa fac parbrizul si tapiteria interioara si a scaunului.

Revin cu foto...

Multumesc pentru atentie si urare.

 

PS. Aripa este ok, asa cum ti-am spus cand am drum prin zona il sun inainte pe tatal tau. Sau am stabilit cu dansul ca daca vinde motorul sa vin in mod special... nu-ti face griji!

Editat de cristi 57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand l-am demontat, apoi am pus o perie de sarma in bormasina si l-am curatat de tot ce este rugina. Tablele existente au ramas pentru ca nu erau perforate de rugina. Am grunduit si masticat toate gaurile si crapaturile. Astazi am trecut la terosonare si dupa uscare urmeaza sprit, slefuire si vopsirea finala.

Ormamentul de pe laterala era lipsa impreuna cu capatul lui(acela curbat). Am facut rost de altul ruginit... vedem ce iese!

Urmeaza sa fac parbrizul si tapiteria interioara si a scaunului.

Revin cu foto...

Multumesc pentru atentie si urare.

 

PS. Aripa este ok, asa cum ti-am spus cand am drum prin zona il sun inainte pe tatal tau. Sau am stabilit cu dansul ca daca vinde motorul sa vin in mod special... nu-ti face griji!

 

Pai tu vrei numai motorul?

 

» Post actualizat in 09 Mar 2015 14:45

Un pret pentru motor?

» Post actualizat in 09 Mar 2015 13:02

Si o roata si oglinda originala daca are.

 

Pentru motor 300 ron, e alt motor, nu cel care e pe motocicleta.

roata in plus nu am, si oglinzile care sunt pe mobra sunt luate din vitan de pe o Jawa (rotunde) IJ-ul din cate imi aduc eu aminte avea una dreptunghiulara pe stanga.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mai ca ma faci sa-mi para rau ca l-am dat, :) glumesc. Era de asteptat ca trebuia vopsit in nuanta marelui galben ca doar or sa bata drumurile impreuna, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... nuanta marelui galben ca doar or sa bata drumurile impreuna, nu?

Evident, vor ramane impreuna! Sa nu-ti para rau nici in gluma, pentru ca a intrat pe maini bune, a primit multa "iubire" si va straluci in toata splendoarea pe sosele. Oricum daca drumurile noastre se vor incrucisa, vom bea o bere impreuna depanand amintiri si legende...

 

Este ultima data cand mai scriu aici despre el pentru ca intra in elita atasistelor, acolo unde-i este locul si unde va fi prezent. Urmatoarele foto vor fi postate acolo (trebe neaparat sa ma laud...)

Multa sanatate si sa ne vedem cu bine pe sosea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut ,m ar interesa roata fata aripa cu furca completa toata( jambe -fusta)un pret pt ea?

un nr de tel sau mail ceva pt contact sa vb , merci !

Editat de ioan_cris007
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...