Sari la conținut

Redirectionare 2% din impozit pt Vlad Neaga


dude123
 Share

Postări Recomandate

Buna tuturor! Deschid acest topic pentru a cere tuturor celor care pot si vor, sa completeze binecunoscutul formular 230 pt persoane fizice sau formularul 200 pt PFA-uri si sa il depuna la Fisc/Anaf sau daca sunt din Tm, sa mi-l inmaneze pentru a nu mai pierde timpul cu depunerea lui. Este vorba de Vlad Neaga, un pusti de 15 ani , care deja este campion national la Supermoto si saptamana aceasta are etapa de mondial in Italia. Mai multe informatii aici: http://vladneaga.ro/sa-crestem-un-campion/ iar atasat si formularul despre care vorbeam.

Data pana la care se pot redirectiona acesti 2% din impozitul pe 2014 este 14 mai, 2015.

Multumesc si va doresc un sezon perfect!

1 Formular 230 pers. fizice 2% pentru Vlad Neaga.pdf

Editat de dude123
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ar fi redirectionat in anul urmator acesti 2% catre echipa de fotbal american tm89ers, as fi semnat acel document.

 

Intreb prin jur si daca rezolv ceva te anunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg perfect ce zici, biker. Tocmai de aceea m-am adresat doar celor care pot si vor.Daca ar fi sa "disecam" toate problemele care sunt in tara asta, am lua-o razna din cauza ca sunt tare multe lucruri in neregula. Numai bine!


» Post actualizat in 23 Apr 2015 12:34

Este vorba de redirectionarea pt anul 2014. Pana la 2% din cei 16% care ii platim toti, in afara programatorilor.

 

 

Redirectionarea se face din cei 2 % cumulati pe anul in curs sau pe anul trecut ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ocazia aceasta, persoanele care poate nu stiau ca au aceasta posibilitate cu cei 2%, afla acum. Deci facerea de bine este.....bilaterala :)

Editat de dude123
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea sincera este ca cei 2% ar trebui sa mearga in directia unde acesti bani ar ajuta un copil sa se insanatoseasca sau macar sa ii aline suferinta. Pentru restul exista sponsori.

 

Acum... fiecare e liber sa faca ce vrea, inclusiv sa ii lase sa mearga la stat si sa ingroase buzunarele "alesilor"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...