Sari la conținut

NIKOPOL-BG 25.04.2015


MIHAI VARADERO
 Share

Postări Recomandate

Am cautat pe harta o destinatie care sa inlocuiasca deja prea vizitatul Veliko Tarnovo.Am gasit orasul Nikopol,port la Dunare(se afla vis-a -vis de Turnu Magurele).Distanta de parcurs este de 220km.

Sper sa gasim ceva terase deschise.Plecarea din OMV 1Decembrie la ora 9.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut Dunarea anul trecut pe la Turnu Magurele. Drumul intre Alexandria si Turnu Magurele era chiar bun. Pt. trecut Dunarea era un singur bac pe zi, la ora 12:00 (practic a plecat la 12:40, probabil asteptand in zadar si alti clienti in afara de cele 2 motoare si un camion). Vamesii bulgari ne-au controlat la sange actele (de identitate cat si ale motoarelor), apoi am aflat ca trebuie platita o taxa de 4 leva (sau 2 euro) pt. intrare. In lei nu se putea plati, iar noi doar asta aveam. Pana la urma ne-a acceptat leii, ca eram in impas rau, mai ales ca bacul deja plecase inapoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

programul de treceri si preturile, pe langa asta se plateste si o taxa de operare pe ambele maluri, nu mai retin cat era, insa din punctul meu de vedere daca nu te grabesti si programul trecerilor nu iti vine peste mana, mai usor e sa o iei pe la ruse

http://www.feribot-eurobac.ro/grafic-si-tarife/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...