Sari la conținut

Cartea frezorului


Razv
 Share

Postări Recomandate

Salutare!

 

Am inceput sa strang ceva documentatie despre prelucrari mecanice, si-am aflat ca se gaseste f. greu in format digital "Cartea frezorului", scrisa de G. Georgescu si St. Vasiliu la sfarsitul anilor '50.

 

O are cineva in format pdf, sa mi-o poata trimite si mie prin e-mail? Dau o bere cand vin pe-acasa!

 

Thx!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O poti cumpara de pe okazii de la un tip din Ploiesti:

 

http://www.okazii.ro/carti-tehnice/alte-carti-tehnice/g-georgescu-cartea-frezorului-1959-a174056546


» Post actualizat in 02 May 2015 06:19

Candva mi-ai daruit ceva asa ca vreau sa ma revansez cumva :)

 

Am gasit ceva ce te-ar putea interesa:

 

https://www.scribd.com/doc/203643125/Calauza-frezorului

 

Din pacate nu merge sa o downloadezi integral, dar cu rabdare poti salva pagina cu pagina in format Jpeg.

 

Am gasit si doua manuale ale strungarului, daca imi trimiti o adresa de mail tile trimit, poate iti sunt de folos .

 

Stima

George

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare George,

 

Multzam de link-ul la scribd.com, se pare ca intr-adevar e singura varianta digitala disponibila. Nu mai locuiesc in tara de vreo 2 ani, altfel cautam eu cartile astea vechi direct pe okazii, fara sa mai imi pese de versiunile digitale.

 

Multzam si de oferta cu cele doua carti ale strungarului (Biber si respectiv Barbu, cred ca la ele te referi), insa le-am gasit deja in format pdf.

 

Numai bine,

Razvan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...