Sari la conținut

Yahama MT-01 reglaj suspensie


Postări Recomandate

Salutare ! Am un yamaha mt 01 si problema mea este ca nu imi ating talpile pamantul cand stau pe ea! Fostul proprietar nu s-a plans de asa ceva , cu siguranta avea cu 50kg mai mult ca si mine dar nu era mai inalt. E nasol cand trebuie sa ma opresc unde nu este drum asfaltat sau drumul e denivelat! Intrebarea mea este daca se poate regla din suspensie sa las mai jos motorul sau trebuie sa-mi iau un lowering kit? am 75kg si 1.77 inaltime. Cine are un asemenea motor sau are informatii il rog sa ma ajute! Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca atingi cu jumate de talpa e ok,eu stau pe varfuri cu tot cu pasager si nu ma mai plang,nu umba la suspensie ca o strici,mai bine iei kit de coborare,dar repet daca stai cu jumate de talpa jos nu ar fi necesar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergi la cineva sa iti faca SAG-ul si vezi dupaia daca mai ai nevoie de ceva. Le incerci in ordinea asta: SAG(poate arcuri ptr greutatea ta daca nu se poate regla corespunzator cu ce ai pe ea), ghete cu talpa mai groasa, modificat sa, coborat din juguri-lowering kit.

 

In mod normal daca atingi cu juma de talpa cu ambele picioare pe asfalt e foarte bine. O sa te obisnuiesti cu motorul in curand. Problema e pe offroad, dar nu e cazul la motorul tau.

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergi la cineva sa iti faca SAG-ul si vezi dupaia daca mai ai nevoie de ceva. Le incerci in ordinea asta: SAG(poate arcuri ptr greutatea ta daca nu se poate regla corespunzator cu ce ai pe ea), ghete cu talpa mai groasa, modificat sa, coborat din juguri-lowering kit.

 

In mod normal daca atingi cu juma de talpa cu ambele picioare pe asfalt e foarte bine. O sa te obisnuiesti cu motorul in curand. Problema e pe offroad, dar nu e cazul la motorul tau.

asa am sa fac. La intalniri moto e mai greu unde nu este asfalt ;)

 

daca atingi cu jumate de talpa e ok,eu stau pe varfuri cu tot cu pasager si nu ma mai plang,nu umba la suspensie ca o strici,mai bine iei kit de coborare,dar repet daca stai cu jumate de talpa jos nu ar fi necesar

ating cu mai bine de jumatate. Si nu vreau sa umblu la suspensie ca pare complicat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...