Sari la conținut

Problema codita rupta


Postări Recomandate

apoi nu stiu cum sa-ti spun da bucata aia lipsa nu-i singura problema la codita , eu zic sa indrepti intai cadrul si dupa aia sa te preocupe aspectu

Cum adica?

» Post actualizat in 09 Jun 2015 19:57

Motocicleta ma duc maine sa o vad. Cum adica e stramb cadrul? A zis ca a cazut cu ea. Cum se poate intrepta sau mai bine.. cat costa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te uiti mai atent se vede clar ca mijlocul coditei nu e pe aceeasi linie cu mijlocul anvelopei , de unde rezulta ca e stramba codita , de indreptat trebuie date jos carenele si vazut unde s-a strambat si indreptat sau inlocuit cadrul ala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te uiti mai atent se vede clar ca mijlocul coditei nu e pe aceeasi linie cu mijlocul anvelopei , de unde rezulta ca e stramba codita , de indreptat trebuie date jos carenele si vazut unde s-a strambat si indreptat sau inlocuit cadrul ala

Sper ca nu e chiar grav :/ Imi mai dati si mie niste sfaturi la ce sa ma uit in mare parte stiu dar... E prima motocicleta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta alta mobra... mai ales daca nu ai un mecanic moto bun care sa o verifice. In mod sigur mai are si alte defecte... si daca e stramba (in poza asta se vede doar din spate, cine stie ce e si in fata?!) nu mai faci nimic cu ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Teoretic se poate indrepta, dar merita? Plasticul ala spart se face usor, ti-l reconstruieste cu fibra cineva priceput. Dar macar sa fie aia singura problema...

Daca ai service moto in zona, du-te cu ea sa o verifice, sau ia un mecanic de acolo cu tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu merg singur merg cu o ruda dar nu le are la motociclete.

deci amandoi mergeti singuri :))

 

vezi un om priceput prin zona ta su un service cu care sa vb in prealabil pt o diagnoza

succes si nu te grabi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te arunca sa o cumperi, din cauza entuziasmului, fara sa te uiti (sa se uite mecanicul, in cazul asta) atent. Daca nu gasesti mecanic sa o vada, mai bine mai asteapta... sa nu-ti para rau dupa aceea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te arunca sa o cumperi, din cauza entuziasmului, fara sa te uiti (sa se uite mecanicul, in cazul asta) atent. Daca nu gasesti mecanic sa o vada, mai bine mai asteapta... sa nu-ti para rau dupa aceea.

Ma duc la service .. clar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Te duci cu ea la un magazin/laborator de vopseluri auto si ti-o prepara pe loc. Ia si un spray de lac, sa dai dupa ce se usuca vopseaua. NU Duplicolor, recomand facut tot de ei (pe aceeasi baza ca si vopseaua, probabil diluant) sau Ranal.

Foloseste chit pt finisaj, nu poxilina...

Editat de Geo_ZGA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te duci cu ea la un magazin/laborator de vopseluri auto si ti-o prepara pe loc. Ia si un spray de lac, sa dai dupa ce se usuca vopseaua. NU Duplicolor, recomand facut tot de ei (pe aceeasi baza ca si vopseaua, probabil diluant) sau Ranal.

Foloseste chit pt finisaj, nu poxilina...

Deja am facut q8J0ACW.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...