Sari la conținut

Merita sa o cumpar?


rzv84a
 Share

Postări Recomandate

sunt arhitect.

nu ma plang de timp liber. :)

stau in subcarpati, deci fac 10 min pana la cel mai apropiat deal, mers pe jos.

Salutare colega, intr-adevar in meseria asta e o gramada de timp liber in ultima vreme.

Pe ce versant te afli si cam la ce distanta de Carpatii de Curbura, ca poate facem un schimb de experienta ... profesionala, ca moto eu nu am prea multa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare colega, intr-adevar in meseria asta e o gramada de timp liber in ultima vreme.

Pe ce versant te afli si cam la ce distanta de Carpatii de Curbura, ca poate facem un schimb de experienta ... profesionala, ca moto eu nu am prea multa.

salut colega.

se mai gaseste cate un beneficiar nehoratat din anul 1 i. C (inainte de Criza) care s-a hotarat sa cumpere beton celular la metru....patrat, nu cub si mai gasim ceva de creionat, dar nimic serios si care sa interfereze prea mult cu preocuparile moto, mai ales in perioada asta. :)

lucrez doar noaptea ca ziua ma dau cu moto imaginar.

zona Ploiesti si imprejurimi, case peste tot, dar nu ale mele, doar drepturile de autor.... :).

la vreo 80 km ce Curbura.

imi place stilul..... Mz :)

» Post actualizat in 02 Jul 2015 15:49

Si merita sa ratezi un sezon pentru niste nehotarari de fata mare? Orice se vinde, la pretul corect, pana la urma merg si schimburile, in nici un caz nu vei nimeri motorul perfect din prima.

De ai sti ce important e un sezon, cata experienta capeti, cate amintiri aduni, cate planuri fauresti in functiile de experientele astea acumulate...

de acord.

in acest caz cam care ar fi pretul corect pt motorul asta?

pt ca nu se vinde la banii pe care i-am oferit eu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@rzv84a...vrei sa vezi preturi corecte?...studiaza piata germana la moto ...apoi mai vb de preturi corecte...dar in romania nimic nu se apreciaza ...ptr ca saracie si mentalitate...bafta la cautari...ca o parere personala as recomanda bmw f 650 la cerintele tale...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@rzv84a...vrei sa vezi preturi corecte?...studiaza piata germana la moto ...apoi mai vb de preturi corecte...dar in romania nimic nu se apreciaza ...ptr ca saracie si mentalitate...bafta la cautari...ca o parere personala as recomanda bmw f 650 la cerintele tale...

e diferenta mare la nivel de trai intre ROU si DEU.

in fine, fiecare cu parerea lui.

multumesc pt sugestie.

am luat deja in calcul varianta, sunt motoare bune din ce m-am mai documentat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca stii cum era piata moto romaneasca ininte de 2009/2010...ce preturi erau la noi...iar diferenta de nivel de trai era la fel...problema e alta...la noi...s au importat toate junghiurile de moto care au stricat piata...de aceea la noi gasesti acelasi model de moto cu preturi diferite iar diferenta poate sa ajunga la peste 1000eu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar in romania nimic nu se apreciaza ...ptr ca

pt. ca 95% dintre motorete sunt cotoarbe neintretinute si servisate rar si bude metalice in care poti sa te c...i.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea si constatarea mea costa 100euro, probabil te mai costa inca 50 sa o pui pe o platforma si impreuna cu proprietarul sa imi faceti o vizita. per ansamblu motorul pare in regula, destul de greu de doborat motorizarea asta si se cam incadreaza in ceea ce vrei tu sa faci, la capitolul bicicleta e net superioara multor motociclete din acelasi segment. stiu motociclete ce au sarit de 100.000km ceea ce este destul de mult pentru un monocilindru ce a avut o rata de compresie 11.5-12 cand a iesit pe poarta fabricii.

personal am folosit o motoreta d-asta cu motorina, si ghici ce, a mers, prost dar a mers...

 

motorizarea LC4 a facut istorie in raliul Dakar si a fost produsa din 94 pana prin 2007, deci motoreta in cauza e cam varful de gama.

 

pentru carcotasi: cumparati-va un ktm si discutam dupaia ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca stii cum era piata moto romaneasca ininte de 2009/2010...ce preturi erau la noi...iar diferenta de nivel de trai era la fel...problema e alta...la noi...s au importat toate junghiurile de moto care au stricat piata...de aceea la noi gasesti acelasi model de moto cu preturi diferite iar diferenta poate sa ajunga la peste 1000eu...

adevarat.

» Post actualizat in 06 Jul 2015 21:46

pt. ca 95% dintre motorete sunt cotoarbe neintretinute si servisate rar si bude metalice in care poti sa te c...i.

posibil

» Post actualizat in 06 Jul 2015 21:48

parerea si constatarea mea costa 100euro, probabil te mai costa inca 50 sa o pui pe o platforma si impreuna cu proprietarul sa imi faceti o vizita. per ansamblu motorul pare in regula, destul de greu de doborat motorizarea asta si se cam incadreaza in ceea ce vrei tu sa faci, la capitolul bicicleta e net superioara multor motociclete din acelasi segment. stiu motociclete ce au sarit de 100.000km ceea ce este destul de mult pentru un monocilindru ce a avut o rata de compresie 11.5-12 cand a iesit pe poarta fabricii.

personal am folosit o motoreta d-asta cu motorina, si ghici ce, a mers, prost dar a mers...

 

motorizarea LC4 a facut istorie in raliul Dakar si a fost produsa din 94 pana prin 2007, deci motoreta in cauza e cam varful de gama.

 

pentru carcotasi: cumparati-va un ktm si discutam dupaia ;)

multumesc pt intentie.

poate apelez.

depinde f mult de unde o aduc.

sunt in tratative cu Biris pt un bmw f 650 dakar, cu abs

toata lumea spune ca sunt cele mai bune, raport calitate/pret.

like pt parerea vis a vis de ktm.

Editat de rzv84a
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...