Sari la conținut

Seafoam sau perodus echivalent: De unde?


Postări Recomandate

Am dat pe youtube de un asa zic produs miraculos pe numele Seafoam. Aparent are abilitatea de a curata cilindrii si supapele de calamina si alte depuneri.

 

Se gaseste la noi asa ceva? A folosit cineva?

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

24 de ore in decarbusol

sau 24 de ore cu un fel de decarbusol in carburatoare.

avantaj ca nu dai jos carburile.

curata, poate, sincronizeaza? nu! asa ca... oricum in 90% din cazurile in care se curata un carb se face pentru sincronizare...

 

la testul cu masina...

hahhaha, pai era bec motorul ala, mai mult l-au chinuit dejaba...

sa faca testul ala la mine in motor .. daca curata ceva, ok... dar depuneri de 100k + nu cred ca curata.

un prods inutil de moft.

 

sa ne intoarcem la mobrele noastre.

chiar daca ar curata ceva... un carb de desface, curata, sufla, inspecteaza vizual, se verifica membranele... etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, nu stiu ce sa zic. Astia marketeaza produsul ca si curatator de motor per total . In fine, eram curios daca se gaseste si daca l-a folosit cineva de pe forum. Nici eu nu cred in miracole de fel dar as incerca de curiozitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inselatorie pentru nubi, nu ai cum sa cureti carburatoarele decat daca le desfaci, cu ce le cureti e mai putin important

 

iar la curatatul motorului pe interior... chiar vrei sa-ti iasa bucati de calamina pe evacuare?poate le mai prinde supapa... adica sigur le prinde, nu poate :)

 

sau sa treci tot mehlemul din galeria de admisie prin motor? ai vazut ce se strange acolo la o masina cu egr?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu toti sunt mecanici si maginieni in ale mecanicii. De aceea se intreaba pe forum ;)

ca idee generala si lege de urmat in viata...

nimic din ce pare incredibil de bun nu este.

in cazul asta munca de demontare, curatare nu se inlocuieste nicicum.

carburile se fac piesulici mici si se curata...

depuneile de pe piston... se racaie cu un lemn / plastic dur cand ai pistonul in mana eventual. altfel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...