Sari la conținut

Compatibilitate sv650 k1 vs k2


Postări Recomandate

Va salut,

 

Am si eu o intrebare: se potrivesc manetele de frana si ambreiaj de pe sv1000 naked modelul dupa 2003 pe un sv650 modelul pana in 2002?

 

In urma unui usor incident m-am ales cu maneta de frana rupta si am gasit la un coleg de pe un sv1000 k2, eu fiind in posesia unui sv650 k1, ambele naked.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti recomand sa verifici codurile pieselor, cel mai sigur in majoritatea cazurilor.

 

Vezi pe site-urile cu piese originale, cum ar fi asta:

 

http://www.suzukipartshouse.com/oemparts/a/suz/50d411e7f8700230d8b51158/handle-lever

http://www.suzukipartshouse.com/oemparts/a/suz/50d41605f8700230d8b51f7e/handle-lever-sv1000sk3-sk4-sk5

 

In cazul de fata se potrivesc.

.

PS: SV1000 s-a fabricat dupa 2003. Poate TL1000 sa fie K2 (adica 2002). Mai verifica o data modelul.

Editat de Gnraloo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am dat pe maneta ambreiaj aku vreo 2-3 ani 30-35 lei nu mai știu sigur. Tot de sv 650 s 2001.

» Post actualizat in 11 Aug 2015 21:48

Dute la un magazin moto din București și îți caută ce vrei și îți zice și prețul. Sa nu te mai complici sa cauți coduri și etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu arunca cu pietre, :).

 

Asa am auzit si eu, ca daca nu e original cablul, poti sa ai probleme cu el si sa devina "elastic" si sa nu lucreze cum trebuie.

 

D-aia am si intrebat oameni avizati! :P


» Post actualizat in 12 Aug 2015 09:40

Update, se pare ca nu gasesc pe nicaieri cablul de ambreiaj; am o promisiune de la GRG, dar imi confirma sigur la ora 4.

 

Daca ma poate ajuta cineva cu un plan de backup ca sa nu ratez plimbarea de maine, VA ROG!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cablul de ambreiaj nu se dilata de la caldura, schimbarile au loc in interiorul cutiei de viteze odata cu cresterea temperaturii. Dar daca totul e bine reglat, nu se simte.

 

Eu mi-am luat cablu de N cand am facut conversia ghidonului de la Motodiscount, asta ar fi: http://motodiscount.ro/CABLU-AMBREAJ-SUZUKI-SV650-N-1999-2002

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sunat ieri și nu aveau pe stoc. Am rezolvat ieri la un service care mi l-a făcut pe loc.

 

Am venit cu cablul meu și mi-au făcut unul nou exact ca ala, sertizat la ambele capete.

 

Un pic mai scump decâtce se găsește aftermarket, dar fast fiind faptul ca ma ggrăbeam a fost mana cereasca.

 

Azi iau și maneta și sunt gata de drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...