Sari la conținut

ÎNTR-O SOCIETATE FĂ�RĂ� PRINCIPII, ALE CUI SUNT POTECILE TURISTICE?


Postări Recomandate

Nu e chiar asa greu sa eviti parcurile naturale (delimitate cu marcaj patrat rosu si chenar alb) si potecile marcate. Eu consider ca una din frumusetile enduro-ului este tocmai faptul ca iti ofera posibilitatea sa ajungi in zone sau pe trasee pe care nu ai ajunge in mod normal cu piciorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am "vorbit" sambata cu un echipaj de la Jandarmeria montana, in apropiere de Predeal! Ne-au informat ca in Romania nu ai voie in padure si pe munte inafara potecilor turistice marcate ca atare...nici macar cu piciorul! Cu moto, atv, masina si bicicleta cica nu avem voie inafara drumurilor deschise circulatiei publice! Exceptie temporara fac traseele amenajate special pentru concursuri+antrenamente si cei care obtin permis de trecere de la Ocolul Silvic! Vorba unui prieten...Romania tara de cacao....cu legi pe masura!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e chiar asa greu sa eviti parcurile naturale (delimitate cu marcaj patrat rosu si chenar alb) si potecile marcate. Eu consider ca una din frumusetile enduro-ului este tocmai faptul ca iti ofera posibilitatea sa ajungi in zone sau pe trasee pe care nu ai ajunge in mod normal cu piciorul.

 

Asta dpdv moral si de bun simt, nu neaparat legal. Ca altfel, orice maidan e Natura 2000, chiar daca contine balastiere, exploatari forestiere, ogoare sau rampe de gunoi.

 

PS Si instalarea cortului e interzisa in afara punctelor special dedicate (camping).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...