Sari la conținut

Garnitura Capac ambreiaj in Romania ?


Postări Recomandate

si cand garnitura de chiulasa are o folie metalica cum faci? o faci fara. vezi ca ai pierdut compresia pe drum!cartile service sant pentru amatori!

 

O faci foarte simplu, din cupru. Vrei sa filmez si sa iti arat cum fac garnituri de cupru la cnc ? Crezi ca vorbesti cu unul care a invatat ieri despre cum functioneaza un motor ?

Cu putina vointa poti sa o decupezi si manual. Crezi ca mare inginerie este o amarata de garnitura la orice ar fi ea ? poate o fi pentru unii.

 

Garnitura originala de chiuloasa mi-a curs, nou nouta, desigilata, montat, probleme cu compresia pe 1 piston, demontat si gasit rugina intre straturi, totul intr-o singura zi, a trebuit sa cumpar alta. Ale mele niciodata nu mi-au scapat.

 

Offtopic: "cartile gramatica sant" pentru amatori

» Post actualizat in 17 Oct 2015 19:00

gresit daca pui o garnitura mai mare sub cilindru campresia scade.dar mult prea putin. hartia de dosar e ok dar sa nu fie lucioasa.

 

Gresit, se vorbea despre scoaterea garniturii si inlocuirea cu silicon, deci compresia creste, coborand chiuloasa si micsorand camera de ardere.

Editat de undacover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...