Sari la conținut

Ajutor? Nu Mai Am Aer


DEXXTER MOBRYSTU
 Share

Postări Recomandate

ASA zicea mobra inainte sa se strice . ajutati-ma oameni buni . cum se regleaza amestecul aer-benzol la o mobra 50.. ajutati-ma cat mai repede pana fac motorul k apoi sa nu mai astept 5-10 zile sa vina vre un tovaras priceput sa regleze carburatorul. si inca ceva de ce cand vreau sa o accelerez cam la blana parca se ineaca si gafaie . va rog ffff frumos spuneti si mie cum si cum sa fie motorul rece / caldut/fiert...,,,,,,,../.... pas cu pas........... pana nu ii dau foc.... si cuiul ponton la ce nivel sa fie (in ce cant) 1 12 3 4 5 6 ok :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ASA zicea mobra inainte sa se strice . ajutati-ma oameni buni . cum se regleaza amestecul aer-benzol la o mobra 50.. ajutati-ma cat mai repede pana fac motorul k apoi sa nu mai astept 5-10 zile sa vina vre un tovaras priceput sa regleze carburatorul. si inca ceva de ce cand vreau sa o accelerez cam la blana parca se ineaca si gafaie . va rog ffff frumos spuneti si mie cum si cum sa fie motorul rece / caldut/fiert...,,,,,,,../.... pas cu pas........... pana nu ii dau foc.... si cuiul ponton la ce nivel sa fie (in ce cant) 1 12 3 4 5 6 ok :finger:

 

ba ala care regleaza nivelul de benzina se numeste "ac de dozaj". Cuiul pontou e ala care opreste benzina sa mai curga cand se umple camera de nivel....

 

ala pe vremea asta ar trebui sa fie pe poz 3 de sus in jos.

 

altceva nu ai ce regla... surubul de aer pt relanti il strangi la max si il desfaci 2,5 ture -

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si din cate stiu,are si avans jucaria,iar la astea se poate regla parca strangand manual pana cand nu mai merge strans(cand acceleratia e la 0), apoi tragi putin de acceleratie, si rotesti surubul o tura si jumatate, dar asta se facea cand motoru era caldut mai bine :banana:

 

Parca asa era :finger:

 

Apropo....curata si tu filtru ala, sau incearca fara :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt multumut mai astept

De ce nu esti multumit? Acum ce "zice" motoru? Sau poate ai probleme si la aprindere. Regleaza si tu distanta intre platini si avansu'.

 

Sau daca nu sti cum se regleaza uite aici niste poze.

post-6600-1167405178_thumb.jpgpost-6600-1167405222_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: :crack: :crack: :eek: :eek: :crack: :crack: :blink: :hug: multami boss stiam cum se regleaza aprinderea dar in carte este ca la carte ... dak ai putea sa imi dai si mie cartea tehnica .. dar sa o sacanezi sau faci cum poti dar sa se inteleaga ......... cauza este din carburator nu prea merge cum mergea adika nu prea merge..... vxgcsvjhx :cheers: :P :crack:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: :crack: :eek: :eek: :eek: :crack: :crack: :blink: :hug: multami boss stiam cum se regleaza aprinderea dar in carte este ca la carte ... dak ai putea sa imi dai si mie cartea tehnica .. dar sa o sacanezi sau faci cum poti dar sa se inteleaga ......... cauza este din carburator nu prea merge cum mergea adika nu prea merge..... vxgcsvjhx :cheers: :P :crack:

 

 

Era pusa toata cartea aici pe forum dar nush pe unde am gasit-o odata dar acum nu mai dau de ea. Cauta si tu poate dai de ea sau cei care stiu sa-i zica exact linku'. Daca vrei fac eu poze la toata cartea cu webcamu' cum le-am facut si pe astea si le pun aici in caz ca nu gasesti dar zici ca nu se intelege bine. Asa batran esti de nu mai vezi? :crack: :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba aia e singura carte de Mobra care exista... Exista pe forum pe topicul Mobra din coltul Comunistelor. E un topic lung.Cauta...

 

 

 

carburatorul de Mobra ori merge ori nu merge...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu frate am 17 ani dar nu se vede bine cand printez dak poti fale si tu poze.. ok de unde esti.. pune si tu o poza cu motoru tau

Frate eu sunt din Hunedoara si daca faci click pe nicku' meu cred ca iti apare acolo o poza mare si frumoasa cu my beauty :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU MAI AI RABDARE SA VIN SA-TI FAC MOBRA???? O SA VIN SA O REPAR CAND O SA AM TIMP ADICA............NU STIU :crack: SUNA-MA CAND POTI SI O SA VAD CE POT FACE. APROPO CAND VI SA IEI MOTORUL DE MOBRA CA DE LA 1 IAN. CRESC TAXELE! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...