Sari la conținut

Faceti cunostinta cu Armasarul


dionysos
 Share

Postări Recomandate

 

Esti trv

Ooops! Numai ce zici tu acolo nu cred ca sunt.... desi nu prea imi dau seama ce poate sa insemne.

In alta ordine de idei, stai domol. Asa mai ies eu pe aratura, nu ca as avea ceva cu tine... Doar sa mai animam forumul.

 

Peace, bro!

si....Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

P.S. Sa nu uiti sa ne pui poze si dupa primul contact cu asfaltul.... (cu alte parti decat rotile mobrei...)

 

La faza asta ai cam dat cu tesla-n co.aie, :wacko: clonă neghioabă ce ești.

Editat de zĂŽmbesc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ooops! Numai ce zici tu acolo nu cred ca sunt.... desi nu prea imi dau seama ce poate sa insemne.

In alta ordine de idei, stai domol. Asa mai ies eu pe aratura, nu ca as avea ceva cu tine... Doar sa mai animam forumul.

 

Peace, bro!

si....Asfalt uscat!

 

Pai eu stau foarte domol si am facut topicul asta pentru a discuta despre noua mea motocicleta. Aici discut cu cei care au modelul asta, cei care au avut sau il cunosc. Am vrut un mediu unde sa pot cere pareri, sfaturi, nu mistouri ieftine. Amu eu nu am nimic cu tine si nu m-am suparat, insa nu cred ca e in regula din partea unui motociclist sa-i ureze altui motociclist sa ajunga pe asfalt. Zic si eu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Pai eu stau foarte domol si am facut topicul asta pentru a discuta despre noua mea motocicleta. Aici discut cu cei care au modelul asta, cei care au avut sau il cunosc. Am vrut un mediu unde sa pot cere pareri, sfaturi, nu mistouri ieftine. Amu eu nu am nimic cu tine si nu m-am suparat, insa nu cred ca e in regula din partea unui motociclist sa-i ureze altui motociclist sa ajunga pe asfalt. Zic si eu...

Man, suntem cool?

In afara de "Asfalt uscat!"nu ti-am urat nimic! Ar trebui sa fii mai atent...

Cat despre cazaturi, nu le doresc nimanui! Sa fie clar!

Doar ca inca nu am intalnit motorist care sa nu fi dat cu p... de pamant. Ma refer la cei care au ceva km facuti...

Eu am fost extrem de sincer cand am zis ca-s invidios pe entuziasmul tau. Eu am trecut de faza aia si sufar.... Poate de-asta sunt asa caustic sau mistocar. Sper sa intelegi macar tu, ca altii...

Dar las' ca da caldura si poate cuplam armasaru tau cu capra mea si bem o bere in cinstea lor ;)

» Post actualizat in 09 Mar 2016 15:38

Mai ales ca avem si alte chestii in comun...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, suntem cool?

In afara de "Asfalt uscat!"nu ti-am urat nimic! Ar trebui sa fii mai atent...

Cat despre cazaturi, nu le doresc nimanui! Sa fie clar!

Doar ca inca nu am intalnit motorist care sa nu fi dat cu p... de pamant. Ma refer la cei care au ceva km facuti...

Eu am fost extrem de sincer cand am zis ca-s invidios pe entuziasmul tau. Eu am trecut de faza aia si sufar.... Poate de-asta sunt asa caustic sau mistocar. Sper sa intelegi macar tu, ca altii...

Dar las' ca da caldura si poate cuplam armasaru tau cu capra mea si bem o bere in cinstea lor ;)

» Post actualizat in 09 Mar 2016 15:38

Mai ales ca avem si alte chestii in comun...

 

Suntem cool, man, stai linistit.

 

Uite la ce ma refer "P.S. Sa nu uiti sa ne pui poze si dupa primul contact cu asfaltul.... (cu alte parti decat rotile mobrei...)" In fine, nu facem semantica aici. Ti-am zis, am mai dat si eu cu p... de pamant ca nu merg de ieri pe moto.

 

Eu ma atasez de lucruri si ma bucur de ele, iar motocicletele reprezinta pentru mine mult mai mult, de aici si entuziasmul meu.

 

Da, putem bea o bere, dar lasam motoarele acasa :))

 

Tu ce capra ai?

Editat de dionysos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lol

Momentan am capra din poza(cAprilia Capo...). Dar numai pana o dau la schimb pe doua GS-uri, plus diferenta... ;)

 

Deci n-ai nimic, smechere. Si te mai si dai c_oios

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde dreaq ma dau eu ca avand cohones? Am zis ca am o capra penala... dar care e totusi mai misto si mai jmekera decat armasaru tau. Sic! Punem de-o liniuta sau o Transalpina+Transfagarasan?

Asa capra italieneasca mofturoasa cum e, eu zic ca e peste Varadero.... doar fiabilitatea Hondei e plusul cu care te poti lauda, jmekere! ;)

» Post actualizat in 09 Mar 2016 16:43

Si la cata reclama ti-am facut, datorezi deja doua beri!

» Post actualizat in 09 Mar 2016 16:47

Ca idee....

 

http://www.bikez.com/rating/honda_xl_1000_v_varadero_2006.php?idbike=22461

» Post actualizat in 09 Mar 2016 16:51

Nu stiu de ce nu ia tot linkul... dar da-i o comparare cu Caponord, mai vechi ca al tau....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde dreaq ma dau eu ca avand cohones? Am zis ca am o capra penala... dar care e totusi mai misto si mai jmekera decat armasaru tau. Sic! Punem de-o liniuta sau o Transalpina+Transfagarasan?

Asa capra italieneasca mofturoasa cum e, eu zic ca e peste Varadero.... doar fiabilitatea Hondei e plusul cu care te poti lauda, jmekere! ;)

» Post actualizat in 09 Mar 2016 16:43

Si la cata reclama ti-am facut, datorezi deja doua beri!

» Post actualizat in 09 Mar 2016 16:47

Ca idee....

 

http://www.bikez.com/rating/honda_xl_1000_v_varadero_2006.php?idbike=22461

» Post actualizat in 09 Mar 2016 16:51

Nu stiu de ce nu ia tot linkul... dar da-i o comparare cu Caponord, mai vechi ca al tau....

 

E misto si Caponord. M-am uitat la aia din 2004. E putin mai puternica decat Varadero si are roti cu spite, ceea ce e misto. Oricum, ideea nu e sa ne laudam ca a mea sau a ta e mai mare si mai tare. Ideea e sa ne bucuram de ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci.... capra mea este model!!!

Greu te mai prinzi.... Si eu chiar nu ma laud cu capra mea. Doar ca nu sunt dispus sa dau peste 6000 euro pe un GS... Inca! Ma enerveaza la maxim aspectul motorului boxer. De-aia cochetez cu Triumph-ul Tiger Explorer. Sper ca peste un an sau doi sa am un tigrut in locul caprei. Atunci sa vezi cohones!!!

Bafta maxima si asfalt uscat!

(Dar cu berea tot ramai dator ;) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci.... capra mea este model!!!

Greu te mai prinzi.... Si eu chiar nu ma laud cu capra mea. Doar ca nu sunt dispus sa dau peste 6000 euro pe un GS... Inca! Ma enerveaza la maxim aspectul motorului boxer. De-aia cochetez cu Triumph-ul Tiger Explorer. Sper ca peste un an sau doi sa am un tigrut in locul caprei. Atunci sa vezi cohones!!!

Bafta maxima si asfalt uscat!

(Dar cu berea tot ramai dator ;) )

 

Capra ta este model, riderul, cam smecherel. Tu dai berea ca tu ai ridicat primul sabia. De-am fi din zei direct scoboratori, c-o bere tot suntem datori, dupa cum zicea maestrul Cosbuc. Mie GS-ul mi se pare genial ca aspect: futurist, barbatesc, poezie germana curata. Zici ca e un Faust al motocicletelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmmmm! Nu stiu ce sa zic. GS-ul e de admirat la multe capitole, mai putin pretul. M-am dat cu ele(inclusiv Adventure), imi plac dar am o problema cu cilindrii aia lasati... Nu imi plac si pace!

Cam asa a fost si cand am ales intre Capo, Varadero si Vstrom.... Mi-a placut mai mult cAprilia, desi am fost avertizat despre figurile pe care le face.

Noi sa fim sanatosi si sa nu dam cu cOitzele de terra, ca dau o bere cu mare drag. Numa sa ne intersectam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...