Sari la conținut

Problemă etrier !


Postări Recomandate

Salutare !
Am o problemă cu un etrier față (Suzuki GSX-R K2), îmi curge lichidul de frână ... am verificat furtunașul și aerisitorul, deci nu acolo este problema. M-am interesat de un set de garnituri și mi s-au părut destul de scumpe plus că eu am doar un etrier defect.

Întrebarea mea este următoarea, mă gândeam să cumpăr un etrier secound dacă are cineva de vânzare ?

Mulțumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am interesat de un set de garnituri și mi s-au părut destul de scumpe

E vorba DOAR de frane, deci nu e nimic important, nu fac mare lucru, opresc mobra. Pune mana si ia garniturile, le schimbi la ambele etriere si cativa ani nu mai ai probleme. Si nu stai cu frica ca nu opresti si te duci in papusoi cu suta la ora...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

ma indoiesc de faptul ca un etrier costa cu mult mai putin fata de un set de garnituri, ca sa merite comparatia asta. daca il iei second exista riscul sa fie deja duse garniturile sau se se duca la 5 minute dupa ce l-ai montat, si n-ai facut nici o combinatie :) macar la garnituri noi stii ca te tin mult si bine

 

ps: daca nu iti completezi profilul, de unde sa stie lumea in ce oras cauti sa cumperi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apuca-te si seviseaza-i pe amandoi.

Nu cred ca 250 ron este o suma prea mare cand vine vorba de frane.

Daca tot te apuci de etrieri,pune si niste furtune cu insertie metalica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule, ia si serviseaza etrierii: scoate pistonasele, verifica=-le sa fie ok (exista varianta ca pistonasul sau depunerile de pe el sa iti fi distrus garnitura), curata corpul etrierului, pune garnituri noi, schimba si kitul la cilindrul principal daca este cazul, pune furtunase cu insertie metalica, lichid nou (Desigur), placute noi daca este cazul, si ai frane ca si noi.

 

Franele (mai ales cele fata) si cauciucurile sunt cele mai importante aspecte la o motocicleta. Daca nu ai bani mai bine stai pe tusa o saptamana-doua si banii de gaz (aproximativ 1000 km) ii bagi in garnituri. Nu e de joaca cu franele si repet: dupa aceste operatiuni ai practic frane noi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...