Sari la conținut

10.07.2016 transfagarasanul


Alecsa Cristi
 Share

Postări Recomandate

se anunta vremea perfecta de plimbare si ma bate gandul la traseul asta cu intoarcere pe Valea Oltului.Mai intereseaza pe cineva? sunt 500 si ceva de km deci trebuie in ritm mai sustinut si plecarea in jur de 7 dimineata ca sa avem timp si de opriri,masa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se anunta vremea perfecta de plimbare si ma bate gandul la traseul asta cu intoarcere pe Valea Oltului.Mai intereseaza pe cineva? sunt 500 si ceva de km deci trebuie in ritm mai sustinut si plecarea in jur de 7 dimineata ca sa avem timp si de opriri,masa.

Eu propusesem pentru ziua de sambata plimbarea in cauza si am fost dezarmat de tot felul de activitati cultural sportive ... ma rog, pe scurt drumul era inchis in ziua de sambata.

M-ar tenta plimbarea. Ideea este ca eu m-as alatura din Pitesti, si nu prea stiu ce sa zic despre intorsul pe valea oltului duminica seara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu propusesem pentru ziua de sambata plimbarea in cauza si am fost dezarmat de tot felul de activitati cultural sportive ... ma rog, pe scurt drumul era inchis in ziua de sambata.

M-ar tenta plimbarea. Ideea este ca eu m-as alatura din Pitesti, si nu prea stiu ce sa zic despre intorsul pe valea oltului duminica seara...

 

pai modificam traseul de intoarcere ca nu-i batut in cuie.am putea sa ne intoarcem pe Bran-Campulung ca sa iesim tot la Pitesti

 

 

 

 

Salut baieti,

Mai este valabila plimbarea? M-as baga si eu duminica.

Bineinteles ca e valabila Mihai ,ce zici ne vedem la 7 ?

» Post actualizat in 09 Jul 2016 08:46

aaa si daca tot facem dreapta spre Bv dam si o fuga la pastravarie in Albota ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

pai modificam traseul de intoarcere ca nu-i batut in cuie.am putea sa ne intoarcem pe Bran-Campulung ca sa iesim tot la Pitesti

 

 

 

 

 

Bineinteles ca e valabila Mihai ,ce zici ne vedem la 7 ?» Post actualizat in 09 Jul 2016 08:46aaa si daca tot facem dreapta spre Bv dam si o fuga la pastravarie in Albota ce ziceti?

Suna foarte bine.

Daca reusim si cu return pe rucar Bran ar fi ideal.

Cam la ce ora ati ajunge in pitesti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca in jur de 8.30 ,ca o sa ne oprim si pentru o cafea un 10 min pe undeva si ca pct de intalnire cred ca ar fi bine acolo langa Bascov la giratoriul ala unde facem dr spre Curtea De Arges.

Mihai astept confirmare ,oricum eu maine plec,ne vedem acolo Alexandru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oke! 8:30 ne vedem acolo.

E o benzinarie foarte aproape si putem Bea o cafea acolo.

 

Cine vrea sa se mai alature, the more, the merrier

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa merg si eu impreuna cu cativa prieteni(daca se mai ofera cineva este binevenit), dar in weekendul 13-14 august.pentru mine este pentru prima data cand merg pe Transfagarasan cu motorul, asa ca te astept sa ne spui cum a fost.vreme, ce echipament ai folosit si alte lucruri utile.

 

asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Cu parere de rau va anunt ca ma retrag din activitatea programata maine :(

Sofia insista ca ceva rau se va intampla si ca nu e de acord nici in ruptul capului.

Nu prea trec peste cuvantul ei cand e vorba de chestii de genu :(

Imi pare sincer rau.

Va urez plimbare frumoasa si ma revansez cu prima ocazie.

Seara buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super plimbarea. ne-am întâlnit și cu ursii.singura problema a fost ca am înghețat ca un ca..t sus la Balea lac ....și Cosmin la fel în rest astfaltul e la fel ca și în anii trecuți nici o schimbare. păcat

» Post actualizat in 10 Jul 2016 19:15

super plimbarea. ne-am întâlnit și cu ursii.singura problema a fost ca am înghețat ca un ca..t sus la Balea lac ....și Cosmin la fel în rest astfaltul e la fel ca și în anii trecuți nici o schimbare. păcat

» Post actualizat in 15 Jul 2016 20:06

vreau sa merg si eu impreuna cu cativa prieteni(daca se mai ofera cineva este binevenit), dar in weekendul 13-14 august.pentru mine este pentru prima data cand merg pe Transfagarasan cu motorul, asa ca te astept sa ne spui cum a fost.vreme, ce echipament ai folosit si alte lucruri utile.

 

asfalt uscat!

» Post actualizat in 15 Jul 2016 20:13

salutare!bine ar fi ca cineva sa aibă un chit de pana.echipament eu aș zice ca cel mai bun ar fi o echipare de touring .eu am plecat în geaca de piele și blugi și sus am inghetat. În rest sa o lăsați ușor pe viraje ca e mult nisip și pietris și astfaltul lasă de dorit.dacă sunt în București și nu am ce face poate va însoțesc și eu

» Post actualizat in 16 Jul 2016 20:18

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...