Sari la conținut

Reportaj de călătorie din Georgia - Video


Postări Recomandate

Marele Caucaz îți taie răsuflarea. Vârfurile înzăpezite pe care dansează norii și turnurile mute îți îngheață bătăile inimii. Apoi sângele susură ca un râu, mișcat de aroma unui pahar de Saperavi.

 

Fiecare kilometru este un prilej de bucurie. Fiecare răsuflare îți dă viață. Simți pistoanele cum bat sub tine, cauciucul cum mușcă din asfalt și valsezi pe viraje ca la un bal de la curte nobilă. Caucazul te copleșește.

Povestea noastră începe în orașul viu Tbilisi, pe ritmuri de jazz și arome de saperavi. Poate fi urmărită pe canalul nostru de YouTube, apăsând link-ul de mai jos. Vizionare plăcuta!

Dacă aveți întrebări cu privire la traseu, ori plănuiți o călătorie în zonă și aveți nevoie de informații, nu ezitați.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si felicitari pentru traseu si film, care se vede ca a fost premeditat si muncit!

Am fost in Georgia anul trecut in mai (cam devreme) dar nu si pe Military Road si adiacente.

Noi am fost practic de la Tbilisi in jos, facind in graba si Armenia cu intoarcere prin Turcia prin cel mai sudic punct vamal al Georgiei cu Turcia-Turkgozu (impropriu spus sudic).

Si muntii din nord-estul Turciei sunt impresionanti si la fel coborarea spre Marea Neagra la Hopa. La dus am ales Marea Neagra de la Varna si intoarcerea a fost prin Turcia.

 

Sunt interesat de traseul pe care l-ati facut la nord de Tbilisi (o harta pe goagle pusa aici).

 

Multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...