Sari la conținut

bucuresti - sozopol bulgaria 29-31 iulie


magarusulmarius
 Share

Postări Recomandate

salutare

 

plecare vineri in jur de 16 00 , ca sa mai si muncim putin vineri

 

pe traseul buc - ruse - razgrad - sozopol, cam 350 km

 

seara ajungem pe la 21 30 sau la cat ajungem cu berea in mana la o terasa din golful acela frumos , vezi poze,,,

 

ziua se pot inchiria camere de la particulari, fara probleme ,dar avand in vedere ora la care ajungem ar trebuie rezervate niste camere

 

sambata : baitza, mers pe jos pe stradutele cu pisici din oraselul vechi, poate o tura pana la raul ropotamo si plimbare cu vaporasul de pe rau in aval pana la mare, seara papa si bere

 

pe la terasele acelea din golf

 

duminica , lalaiala pana pe la 13 00 , papa apoi spre casa

 

https://www.infotour.ro/ghid-turistic/bulgaria/sozopol/

 

/www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g939861-d7106663-Reviews-Ropotamo_Nature_Reserve-Primorsko_Burgas_Province.html

 

http://www.traveleuropa.ro/obiective-turistice-sozopol/

 

 

pt cei fara cont , contact la magarusulmarius@gmail

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu organizarea e misto, ma duce cu gandul la bancul cu pricina :) In alta ordine de idei: Daca se pleaca dupa ora 16, trebuie sa alergi serios pe drum ca sa ajungi pe lumina la Sozopol,. Asta in conditiile in care pleci direct de la servici sau imediat dupa servici si vei fi oricum obosit. Daca mai includem si pauzele de alimentare....

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ heirich se face iesirea, dupa parerea mea trebuie rezervare pt ca ajungem mai tarziu,

repet , ziua n-ar fi nicio problema in gasirea unei cazari la particulari chiar si in plin sezon, preturile sunt decente

, dar seara n-as vrea sa stau sa bat stradutele alea pt o camera

da-mi nr tau pe pm si te sun

 

@ lancelot nu fi carcotas Liviule :)

dupa servici eu consider un drum lung cu motoreta o relaxare, n-avem ora limita de ajuns acolo, nu ne zoreste nimeni

cred ca nimanui nu-i este frica de 1 ora de mers pe intuneric, avem faruri

pe motanul il cunosc, este un supravietuitor, vine singur unde-i zici, la orice ora

a mers cu noi in alpi si s-a tinut dupa noi fara probleme,,,am facut si un thassos impreuna

 

 

pe heirich nu-l cunosc dar are motoreta de alergat

 

cat despre tine, daca ti se pare cam pe fuga tura, iti propun sa pleci vineri dimineata iar la intoarcere promit sa merg in spatele tau , in ritmul tau

 

as fi vrut sa plec si eu de dimineata dar mai am ceva de lucru vineri si decat sa stau acasa mai bine motociclesc

 

gandeste-te ca ai o zi plina sb si inca jumate din zi duminica de relax + motocicleala restul

 

eu zic ca merita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...