Sari la conținut

Problema accelerare GSXR 600 K5


Postări Recomandate

Salut am si eu un Gsxr 600 k5....si am avut probleme cu STVA.....am rezolvato lipind contactele la loc....dar acum.parca nu mai trage la fel ca inainte....nu mai are plecarea originala cand ii daungaz...nici macar in a2a.....face ca si cand ar fii un carburator innecat (stiu e injectie este doar un exemplu)...am benzina de 98....ce ar putea fii? urmeaza sai curat filtru de benzina din rezervor dar nu vad dc ar fii aceea problema pt ca inainte de reparatie mergea bine....a mai avut cineva aceasta problema ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut am si eu un Gsxr 600 k5....si am avut probleme cu STVA.....am rezolvato lipind contactele la loc....dar acum.parca nu mai trage la fel ca inainte....nu mai are plecarea originala cand ii daungaz...nici macar in a2a.....face ca si cand ar fii un carburator innecat (stiu e injectie este doar un exemplu)...am benzina de 98....ce ar putea fii? urmeaza sai curat filtru de benzina din rezervor dar nu vad dc ar fii aceea problema pt ca inainte de reparatie mergea bine....a mai avut cineva aceasta problema ???

http://gramaticalimbiiromane.ro/

post-56036-0-33264100-1470506494_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde cum este setat,senzorul de la STV cat de bine functioneaza, sau cat de corect a fost montat.

» Post actualizat in 06 Aug 2016 18:02

Depinde cum este setat,senzorul de la STV cat de bine functioneaza, sau cat de corect a fost montat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaaha....bun...imi poti da un video sau document unde sa vad cum se regleaza sau ceva de genul...eu cand am deafacut STVA lam montat exact cum am citit...pus la maxim in partea de jos...dupa care ridicate clapele...STVA dat maxim.invers acelor de ceas...si montat pe motor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau dar nu am video pentru asa ceva,dar exista metoda de calibrare in manualul de service.

Eu folosesc testerul cu date live si pot vedea foarte usor daca este sau nu in parametri.

In schimb poti testa sa vezi daca nu oare este alta problema.

Scoate mufa de la motorul de STV deschide clapetele la max. Si iesi la o tura daca torul este aproape de adevar atunci problema este la stv..daca nu, trebuie sa o cauti in alta parte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

testerul pt motoare este cu mufa obd ca si la masini ??....si da am gasit inartea tehnica cum sa reglez stv masurand rezistenta .....am sa imi aloc o zii sa ii dau cumva de cap....desi e nasol ca numi apare pe bord nici o eroare 😠😠😠😠

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...