Sari la conținut

SAMOTRAKI 26-28 august


ianachim
 Share

Postări Recomandate

dupa cum banuiam nu mi a iesit plecarea azi ....

asa ca mine dim ies din bucuresti cu retur duminica seara

vezi ca feri e la 16.00

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

cum a fost ?

la cat ai plecat din bucuresti pana la urma ? (asta ca sa il linistesc pe prietenul cu care merg, ca el vroia sa plecam la 2 noaptea ca sa prindem ferry la 16 :D )

noi plecam Joi dimineata si eu ma intorc singur duminica iar el mai ramane o saptamana :)

eu tot la 6 ziceam sa plec....hai la 5 ...plm. dar nici la 2 ca sa dorm cu capul pe masa in Alexandroupoli.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Direct de acolo, insa sa fii un picut mai din timp acolo (poate totusi la final de sezon e mai lejer, insa atunci era cam full in august. drept e ca prinsesem si ceva festival de hipioti). Eu nu gasisem sa fac rezervare din timp nici pe net, nici la tel (nu au vrut).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine faceti rezervare, ca sa nu aveti parte de surprize.

Eu am iesit la 7 AM din Bucuresti si pe la 3 PM eram in port, cu 2 pauze mai lungute. Oricum, ferry era la 5 PM. E program diferit in fiecare zi, deci mai bine consultati programul pt. ziua in care vreti sa mergeti.

La mers spre insula erau bilete, la intoarcere era vandut tot pentru urmatoarele 3 zile (luat bilet joi seara pentru duminica dupa amiaza). Din fericire, nenea de la bilete a zis ca motoarele intra printre masini, asa ca ne-am urcat in cel de vineri dimineata. Dar mai bine nu riscati si faceti o programare din timp daca puteti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da programul am vazut ca se modifica in fiecare luna dupa august incepand.Sa vad cu rezervarea daca reusesc pe site la Saos ferry.

Care ati mai fost,cum vi se pare fata de Thasos ca si sosele de moto si plaje?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum a fost ?

la cat ai plecat din bucuresti pana la urma ? (asta ca sa il linistesc pe prietenul cu care merg, ca el vroia sa plecam la 2 noaptea ca sa prindem ferry la 16 :D )

noi plecam Joi dimineata si eu ma intorc singur duminica iar el mai ramane o saptamana :)

eu tot la 6 ziceam sa plec....hai la 5 ...plm. dar nici la 2 ca sa dorm cu capul pe masa in Alexandroupoli.

Salutare

Pecand sambata dim pe la 6.30 am anuns fara prob sa prindem feri mai ales ca ne am oprit in soufli sa mancam

prob a fost ca pt duminica la 15.00 nu mai aveau loc in feri pentru 3 moto iar la 21.00era prea tarziu

asa ca am zacut baut si mancat in alexandropoli unde TOATE hotelurile erau pline

ne am cazat la 20 km de alexandropoli

PLIN DE TURCI!!!!

adisis@

samo este o insula mai putin turistica

plaje mai putine, cazari la fel

este mai mult o insula a greculuit

sosele mai scurte curbe si mai putine

mai salbatica si linistita insa

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singuri nu o sa fiti. Lume era destul de multa (chiar nesperat de multi romani care, vorba unei grecoaice ce vorbea stalcit romaneste, vin sa sparga bani). Dar de invartit roata nu prea e loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu tocmai am trimis un email sa fac rezervare. sper sa fie ok :)

invartim roata pana acolo si acolo bagam la burtica si ne scaldam :D

sper sa fac si vreo scufundare si poate ceva spearfishing.

 

stiti ceva locuri mai bune de crapau (cat mai ne-turistic posibil) ?!?

la Limanaki, Klimataria, O Sotiras langa Chora si O Vrahos o sa trecem oricum....dar daca stiti ceva mai bun n-ar strica sa stim din timp :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...