Sari la conținut

Caut Cu Disperare


Dimethylmercury
 Share

Postări Recomandate

Stie Mikulais! :crack:

In Cluj SKF pe calea Bucuresti, mai exact la 100 de Piata Abator, pe Calea Bucuresti catre marasti...

numai ca s-ar putea sa fie foarte scump( daca se deranjeaza ametitii sa caute... :crack: ) , pe comanda, si din cate stiu eu , se sorteaza pe marimi pentru asamblarea in rulmenti.

Adica 6mm si +/-xxx sutimi, depinde de cotele pe care le ai la ochiul mare al bielei si maneton.Un rulment la cotele respective are un joc functional intre role si caile de rulare de 3-4 sutimi la clasa C2 sau 5-7 la clasa Normal...

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Role 6 X 12 se folosesc Âşi la Trabant (mecanismul de "roată liberă" pentru viteza IV) Âşi cele originale (RDG) sunt de calitate, pot fi folosite la ambielajul de Simson cu condiția să fie sortate la micron. AÂşadar pe la service care mai repară Trabant sau mai degrabă la hobby-stii de Trabant. În Ungaria veți găsi cu siguranță.

Succese, mp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de raspunsuri. La SKF am fost, ei nu comercializeaza role. Cel putin la reprezentanta asa se stie. Aduc la comanda, dar nu SKF, 500 buc. la aproape 200 de euro+TVA. Am gasit la un singur magazin role la bucata, dar de 7 si de 8. (Valem pt Clujeni)

@valicaddy: daca ai drum pe la cei de la care vrei tu sa cumperi, ii intrebi te rog de dimensiunea asta? sau un nr de tel daca lasi, ii intreb eu. si adresa e utila pt ca in 19 ma duc la Bucuresti

@Drobu: eu am doua seturi de role pt ambielaj. Una (mai precis 12) e de 5.99 alalalt de 5.98. Eu credeam ca e uzura si de aia voiam sa caut noi. Din cate inteleg din spusele tale astea is cote diferite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dute la un magazin care aduce rulmenti si intreaba de role(dimensiunea care iti trebuie tie)....stiu ca de 6 am gasit eu in tl .....erau mai lungi dar poti sa le scurtezi la masina de rectificat(parca asa tineam minte).....

dc vrei o sa dau eu o fuga la magazinul la care stiam ca am gasit.....si sa vad dc mai are.....si dc o sa vrei le cumpar si ramburs scrie pe ele :crack:

......dar tu mai cauta la magazine de rulmenti.....\

aaaa....vezi ca injectoarele de la raba(park asa ceva) merg taiate si facute role pt ambielaj.....surse fffff sigure....tata a facut asa si a mers...

Editat de lebadake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi. Mai lungi am si eu noi, dar nu as vrea sa scurtez si sa le pun pe alea. La SKF habar n-au angajatii de dimensiunea rolelor in rulmenti. In catalogul lor de pe internet mai gasesti dimensiuni, dar eu personal rulment cu rola de 6x12 n-am gasit. Eu mai am o singura speranta la Cj, dar sincer nu cred ca voi gasi aici.

@Lebadake: Daca gasesti cumva ptin Tl, as fi tare recunoscator. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi. Mai lungi am si eu noi, dar nu as vrea sa scurtez si sa le pun pe alea. La SKF habar n-au angajatii de dimensiunea rolelor in rulmenti. In catalogul lor de pe internet mai gasesti dimensiuni, dar eu personal rulment cu rola de 6x12 n-am gasit. Eu mai am o singura speranta la Cj, dar sincer nu cred ca voi gasi aici.

@Lebadake: Daca gasesti cumva ptin Tl, as fi tare recunoscator. :crack:

fix dimensiunea asta nu cred ca gasesc....dc ai mai lungi scurteaza-le si fa-le de 12 de cat ai nevoie..

eu asa am facut la motoru astapost-9218-1168188435_thumb.jpg......am gasit cu greu role de grosimea la care imi trebuia...am gasit doar la lungimea de 31....si le-am scurtat la cat imi trebuia mie.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...