Sari la conținut

Incepator vreau sa achizitionez un enduro


Postări Recomandate

Buna. Am o rugaminte vreau sa imi cumpar un enduro si nu prea stiu spre ce sa optez m.am gandit la 125 dar mie frica ca o sa ma plictisesc repede de el si apoi am tot urmarit un KTM EXC 250 aveti ceva recomandari sunt incepator va rog nu fiti rautaciosi multumesc si daca ajuta am 1.70m si 75kg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Si eu sunt incaptor, deci nu dau sfaturi ce sa cumperi. Doar ca ar trebui sa stii ce vrei sa faci cu el, soft, hard, 2t vs 4t, buget. Nu dai mai nimic informatii, si adtepti pe forum recomandari. A, si mai scrii si fraza asta, din 144532 propozitii, fara punct. Ca sa zapacesti lumea complet. Vino si tu cu intrebarea clara, si o sa iti raspunda cei care se pricep. Bafta!

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt soft enduro - XT, XR, DR, etc.

Cu orice mobra enduro gen EXC, WR, Gas-Gas, etc., fie ca va fi 2T, fie ca va fi 4T, o vei da in hard-enduro foarte repede.

Iar o data ajuns in zona hard-enduro (hard-enduro pt nivelul tau), eu consider ca cu un 4T trebuie sa stii sa-i dai, ceea ce nu va fi cazul, bineinteles.


» Post actualizat in 12 Nov 2016 07:06

Eu cred ca nu te vei plictisi cu un 125 2T. Gandeste-te ca e echivalentul unui 250 4T, ca putere. Problema e cum livreaza puterea asta.

Un 125 sau 200 te va invata sa mergi mai turat. Cu un 250 2T sau un 300 te vei puturosi din cauza cuplului mai mare.

 

PS. Chiar daca spui ca vrei soft-enduro, pomenind de EXC parca ar fi fost mai bine ca discutia sa se poarte la sectiunea Hard Enduro. Aici ai sanse sa primesti sfaturi cu Pegaso, Freewind, Transalp, etc. Chiar eu am inceput cu DR.... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...