Sari la conținut

Cupla rapida pompa de benzina


acheron
 Share

Postări Recomandate

Salut!

De 2 zile am o problema la motocicleta mea (Triumph Speed Four)... imi curge benzina din rezervor.

Am demontat ieri cu un prieten rezervorul si am observat ca una din cele 2 cuple rapide care ies din pompa de benzina era fisurata.post-17800-0-87073200-1493288560_thumb.jpg

Cautand pe forumuri am gasit piesele...dar nu gasesc nimic in tara.

1 x LCD23004 - 1/4 Hose Barb Valved Elbow Coupling Insert
2 x LCD10004BSPT - 1/4 BSPT Valved Coupling Body
1 x LCD23006 - 3/8 Hose Barb Valved Elbow Coupling Insert

Ma gandesc totusi ca astfel de cuple mai sunt montate si pe alte motociclete nu doar pe Triumph.

A mai avut cineva vreo problema similara? Stie cineva de unde se pot cumpara astfel de cuple?

De dimineata tot dau emailuri la firme care par sa se ocupe cu astfel de piese...

Orice sprijin e binevenit.

Multumesc. Va salut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor pentru feedback

 

Codurile le-am gasit la producator si din tot ce am citit pe net nu prea as cumpara din alta parte pentru ca se pare ca e si un filet mai dubios British Standard Pipe Taper thread (BSPT).

Am mai gasit ceva similar produs de BURKLE pe https://accesoriilaborator.com/cupla-rapida-nw-64mm-cu-filet-ext-mama-filet-ext-conic-cu-supapa-1-4-bsp-pom/910.htm dar si astea ajung in 3-4 saptamani si nici nu am certitudinea ca se potrivesc perfect.

 

@superbec

nu prea am ce sa masor pentru ca baietii astia de la triumph atunci cand le-au montat au avut grija sa adauge si un fel de adeziv pe filet. drept urmare, la toti cei care le-au schimbat (si se pare ca sunt destui prin UK si USA) cand au incercat sa le scoata s-au rupt.

dar am gasit dimensiunile pe site-ul producatorului.

 

o sa mai incerc sa dau cateva emailuri si sa mai intreb prin stanga-dreapta (inclusiv bmw).. daca nu le comand de pe http://www.quickcouplings.net/osc/ . cu vreo 80 de dolari le schimb pe toate. mai naspa e ca presimt ca e de durata toata treaba...

 

Mersi inca o data tuturor. Daca mai aveti sugestii nu ezitati sa le transmiteti :)

Salutari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...