Sari la conținut

Aliniere roata,problema jug?


adi_b
 Share

Postări Recomandate

Am husa te 300 2012,dupa cate o cazatura mai buna dar nu exagerata mi se duce roata intro parte,ii dau un picior si e la loc,dar ceva totuși nu cred ca e ok,am avut vreo 5 GG si nu aveau nicio problema de genul asta plus ca la noi inngasca mai au si altii problema asta.vreun remediu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba e foarte ok, decat sa se strambe jugul sau furga mai bine se rasucesc putin in ax. de aia se strang suruburile cu dinamometrica ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adi, eu cred ca ti se stramba ghidonul in prinderea din jug, de fapt. Precis ai si inaltatoare de ghidon. Mai rar se dez-aniliaza telescoapele. Cel mai des mobra cade pe ghidon. Si eu trageam suturi in roata sau o propteam intre doi copaci pana sa ma prind ca, de fapt, se stramba doar ghidonul, asta pe vremea cand aveam inaltatoare. De cand am renuntat la inaltatoare, mi-a disparut si problema cu "strambatul axului rotii".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba e foarte ok, decat sa se strambe jugul sau furga mai bine se rasucesc putin in ax. de aia se strang suruburile cu dinamometrica ;)

17Nm am strans.

» Post actualizat in 07 May 2017 08:36

Adi, eu cred ca ti se stramba ghidonul in prinderea din jug, de fapt. Precis ai si inaltatoare de ghidon. Mai rar se dez-aniliaza telescoapele. Cel mai des mobra cade pe ghidon. Si eu trageam suturi in roata sau o propteam intre doi copaci pana sa ma prind ca, de fapt, se stramba doar ghidonul, asta pe vremea cand aveam inaltatoare. De cand am renuntat la inaltatoare, mi-a disparut si problema cu "strambatul axului rotii".

Imi e o idee stramb ghidonul dar mi ciuda ca merge intreo parte roata cand cad. Si e vizibil mai ales cand te uiti peste aripa. Am avut inaltatoare ,nu mai am dar am alte prinderi de ghidon,din alea antivibratii.

» Post actualizat in 07 May 2017 08:50

Ce am gasit dertans a fost piulita/surubul de 23 de pe axul jugului. Am strans ,vedem cum se prezinta data viitoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...