Sari la conținut

Jacheta Hermes


Postări Recomandate

Salut. As avea nevoie de putin ajutor din partea voastra. Am gasit la vanzare o jacheta Hermes, care-mi place si as dori s-o cumpar. Problema e ca nu stiu daca e autentica. Cum pot verifica autenticitatea ei sau cine poate sa-mi confirme daca e autentica sau nu?

Va multumesc!

post-93481-0-21876200-1495009492_thumb.jpg

post-93481-0-61780900-1495009492_thumb.jpg

post-93481-0-01100000-1495009493_thumb.jpg

post-93481-0-41741400-1495009493_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, la chestii de genul asta personal cred ca cel mai bun indicator este pretul. Daca se vinde la 25%-40% fata de pretul de achizitie e clara treaba.

Pe de alta parte material 100% acril, adica plastic, la o firma asa mare parca suna o leaca dubios dar nici eu nu ma pricep sau daca chiar e genuine Hermes calitatea este de firma gen Zara oricum...

 

If it seems too good to be true it probably is.

 

PS Zara sucks, arata bine croielile dar materialele si cusaturile sunt de toata jena in opinia mea.

Editat de paulynos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Pot sa spun cu 90% siguranța ca ce ai tu in poze e un fake. Made in Paris, nu Made in France , calitatea etichetelor, lipsa firului de argint, fontul, culoarea si multe altele ma fac sa cred asta. Vezi pe mesaje private, ca ti-am scris ceva. Dacă e vre-un fan Hermes durduliu ( 180-185 cm, 95-105 kg ) si vrea un chilipir, sa dea un semn, am una din piele crem cu broderie ce nu mai încape pe airbag.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, baieti. Am inteles. Deocamdata stau in banca mea. O sa mai fac ceva sapaturi in legatura cu originalitatea. Ideea era ca la cat am scormonit pe google nu am prea gasit sa se faca fake-uri la geci. In general sunt la genti, cravate si portofele de dama. Dar va multumesc pentru informatiile pretioase. Oricum nu este ieftina deloc. Cam 70% din ce-am vazut asemanator pe site-ul oficial al lor.


» Post actualizat in 17 May 2017 12:00

Am trimis un mail cu codul de referinta la cei de la Hermes. Astept raspuns. Va tin la curent :)


» Post actualizat in 17 May 2017 12:01

Eu as fi tentat sa spun ca la Zara gasesti cusaturi mai fine si mai drepte, dar poate nu ii fac pozele cinste.

Oricum, daca o ai in fata ochilor si nu reusesti sa iti dai seama daca e autentica sau nu, atunci nu iti bate capul.

Pozele sunt "strambe". Cusaturile sunt perfecte.....din cap in coada :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...