Sari la conținut

Weekend Pe Circuit


Postări Recomandate

hmm, cu ce sa incep.

pai, din toate pozele una a iesit ceva mai bine. nu a stiut cel care le-a facut cum se foloseste aparatul si deaia nici nu o sa pun prea multe poze...

era sa cad la o saritura, dar foarte nasol, pentru ca atunci cand m-am desprins nu am tras de ghidon, si nu stiu cum dreq dar m-a aruncat in sus de pe sa, noroc ca m-am tinut bine de ghidon, senzatii tari alea alea... dar de-atunci strang motoru intre picioare la sarituri... si trag si de ghidon...

 

m-am intalnit cu niste baieti de treaba pe acolo pe la circuit, unii erau si din bucuresti, a ramas sa vb cand ma duc pe acolo, ei spuneau ca stiu trasee misto. sa-i sun cand merg ca ma iau si pe mine... asa ca daca sunteti amatori vb...

 

este vorba despre circuitul de la Campina, deci de spre zona Prahova...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie imi spui ca trebuia sa fac pozele in saritura?

nu stii cat m-am chinuit.... de saptejde ori sa sar, dar daca fotografu nu stia sa foloseasca aparatu..., plus viteza, acum veneam ain clipa urmatoare nu ami eram acolo...

nu ai vazut ce fata de Flash aveam...

am o poza in care se vad dealurile, traseul si fumul lasat de motor, eu eram deja ....... putin mai in colo.

 

da am echipament de viteza, si imi este f.f.f.ff. greu cu el, pt ca este greu :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu cizmele sunt intocmai problema, ele sunt destul de usoare, si chiar daca sunt de viteza merg pt ce fac eu... cel putin deocamdata...

iar protectii de cros?>?>?>!, cum le bag pe sub costumul de piele care are protectii in el?:"?>??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cizmele sunt o probleme chair si pt cea ce faci tu ca nu sti cum mai dai prin padure cu picioru intr`un lem sau bolovan , sau daca iti cade motoru pe picior.

La astea de viteza daca ti se intapla cele de mai sus iti bulesti rau picioru :ph34r:

 

Protectiile nu le bagi pe sub costm. Mai intai arunci costumu ala de viteza :(

Le iei pe sub haine normale daca nu ai pantaloni si geaca de enduro.

Protectie de corp ( e ca o vesta de plastic, sti tu :( ) , de genunchi , si de coate... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era sa cad la o saritura, dar foarte nasol, pentru ca atunci cand m-am desprins nu am tras de ghidon, si nu stiu cum dreq dar m-a aruncat in sus de pe sa, noroc ca m-am tinut bine de ghidon, senzatii tari alea alea... dar de-atunci strang motoru intre picioare la sarituri... si trag si de ghidon...

Ok cu stransul rezervorului intre genunchi, dar nu trebuie sa tragi de ghidon ci de gaz :ph34r:

La o saritura trebuie sa vii tare, inchizi gazul cand lovesti trambulina si apoi chiar inainte sa te desprinzi ii mai dai un gaz scurt ca sa ridici un pic fata (nu prea tare ca te face lumanare). Important e si balasul corpului in timpul sariturii. Aterizarea trebuie sa o faci pe ambele roti.

Incearca sa te uiti la cineva care merge la motocros si ai sa vezi ce trebuie sa faci ca sa poti sa faci sarituri. BAFTA MAXIMA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...