Sari la conținut

05-06 august 2017 Tura:Suceava - Transfagarasan


Fiziflash
 Share

Postări Recomandate

Intentionez in acest week end sa fac o plimbare Suceava - Transfagarasan si retur. Practic plecarea sa fie sambata dimineata la ora 9 si intoarcerea duminica seara.

 

Deschis acest topic din doua motive:

 

1. Pe ce traseu imi recomandati sa merg si pe care sa ma intorc? As prefera sa nu merg dus-intors pe acelasi drum. Unde ar fi recomandat sa ma cazez peste noapte?

 

2. Pana acum suntem 3 care mergem. Daca mai doreste cineva sa faca acest traseu in regim touring (maxim 80 in locatilati si 140 exterior) este binevenit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

camping arges :)

 

 

te opresti in curtea de arges ( extrema sudica a traseului ) apoi a doua zi retur :)

 

gogaleste camping arges :)


» Post actualizat in 01 Aug 2017 15:30

daca vrei detalii pm


» Post actualizat in 01 Aug 2017 15:32

asta a fost raspuns la cazare peste noapte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg: cand incerc sa imi fac o ruta pe google maps ma intoarce de pe transfagarasan. E obligatoriu de coborat pe unde se urca? nu se pot traversa muntii si continua traseul pe partea cealalta?

 

Ma gandeam sa fac un traseu de genul:Sambata ziua 1: Bacau, Onesti, Curtea de Arges. Duminica ziua 2: Transfagarasan, Targu Mures, Bistrita , Vatra Dornei Suceava

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg: cand incerc sa imi fac o ruta pe google maps ma intoarce de pe transfagarasan. E obligatoriu de coborat pe unde se urca? nu se pot traversa muntii si continua traseul pe partea cealalta?

 

Ma gandeam sa fac un traseu de genul:Sambata ziua 1: Bacau, Onesti, Curtea de Arges. Duminica ziua 2: Transfagarasan, Targu Mures, Bistrita , Vatra Dornei Suceava

 

E o eroare a lu Goagle Maps. De fiecare data te intoarce de la piscul negru. Din punctul lui de vedere, acolo drumul este intrerupt. Fie vara, fie Iarna... nu poti da pe maps Arefu - Cartisoara fara sa te intoarca la curtea de arges, sa te duca la valcea si apoi prin sibiu sa te duca la cartisoara. E oarecum enervant dar... eu am trecut peste. Mai mereu trec peste si imi vad de treaba. Bine, ajuta si faptul ca sunt sofer pe buldozer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg: cand incerc sa imi fac o ruta pe google maps ma intoarce de pe transfagarasan. E obligatoriu de coborat pe unde se urca? nu se pot traversa muntii si continua traseul pe partea cealalta?

 

Ma gandeam sa fac un traseu de genul:Sambata ziua 1: Bacau, Onesti, Curtea de Arges. Duminica ziua 2: Transfagarasan, Targu Mures, Bistrita , Vatra Dornei Suceava

sambata poti veni prin Brasov Rucar Campulung Muscel. Apoi dreapta spe Curtea de Arges. \

 

O bucata buna de drum ( cam 25 km ) e wild intre Campulung si Domnesti. Apoi e bine

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In concluzie cred ca voi face sambata Suceava - Bacau - Onesti - Tg. Secuiesc - Brasov - Campulung - Curtea de Arges (Cazare)

 

Duminica: Curtea de Arges - Transfagarasan - Sibiu - Targu Mures - Borsec - Targu Neamt - Suceava.

 

Este OK asa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...