Sari la conținut

Cadru Mobra


lil debul
 Share

Postări Recomandate

Salut , dupa cum zice si anuntul , caut un cadru de Mobra , de preferat din Bucuresti.

Daca are cineva , sau stiti pe altul care are si nu-i trebuie , anuntati-ma si pe mine , va rog.

Tin sa subliniez ca nu-mi trebuie decit cadrul cu bascula , e pentru un custom. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , dupa cum zice si anuntul , caut un cadru de Mobra , de preferat din Bucuresti.

Daca are cineva , sau stiti pe altul care are si nu-i trebuie , anuntati-ma si pe mine , va rog.

Tin sa subliniez ca nu-mi trebuie decit cadrul cu bascula , e pentru un custom. :cheers:

 

 

nu vreau sa te supar...dar CUSTOM din mobra??/ :D

 

asta e facuta de mine si de custom...acum 3 4 ani--si acum sta in beci plina de praf(CINE SE DA CU EA?? :D )

nu de alta da-i MOBRA :crack:

 

deci...gandestete daca merita...si spor la lucru :lol: :)

post-13995-1168771294_thumb.jpg

post-13995-1168771341_thumb.jpg

post-13995-1168771445_thumb.jpg

Editat de Niku Chopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa te supar...dar CUSTOM din mobra??/ :D

 

asta e facuta de mine si de custom...acum 3 4 ani--si acum sta in beci plina de praf(CINE SE DA CU EA?? :crack: )

nu de alta da-i MOBRA :eek:

 

deci...gandestete daca merita...si spor la lucru :cheers: :lol:

 

ce are daca e mobra?stiu problemele ei, dar unde e placerea daca nu sa muncesti la motor? :crack: ca daia-i mobra :eek: eu am minimobra, si am omorat-o de a luat-o dracii si merge ca in prima zi, deci, daca aduni placerea de a munci cu zgomotul pe care il face si placerea ca mergi pe o autohtona => merita :D

 

lil_debul: daca faci rost de cadru vezi si ce acte are, ca sunt cam greu de gasit astea cu acte...spor la treaba, si schimba odata fb-ul ala :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa te supar...dar CUSTOM din mobra??/ :)

 

asta e facuta de mine si de custom...acum 3 4 ani--si acum sta in beci plina de praf(CINE SE DA CU EA?? :D )

nu de alta da-i MOBRA :D

 

deci...gandestete daca merita...si spor la lucru :cheers: :lol:

baga te rog o poza cu simsonul tau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am grabit si nu am precizat. Nu fac custom din Mobra ci din First Bike , ca altu' n-am. Acu,nici ce am eu nu-i vre-o scula,da de oras e beton si e de 110 cc , in 4 timpi. Problema e ca are fata de scuter , desi el practic e motor , are cutie in 4 trepte. Deci caut acel cadru de Mobra , ca sa schimb ceva la scuter , ca ma maninca in ... (cuvint nasol) sa modific. Va astept cu propuneri , va rog , ca vine caldura si nu-l mai desfac in sezon. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baga te rog o poza cu simsonul tau...

 

 

de ce??...e off topic da...

 

acu iar e crampotit.......siii nu luati in seama toba,comenziile(mai erau o gramada de detalii de facut)dar m-au prins intruniriele in lucru :cheers:

post-13995-1168796308_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

netu..... :cheers:

 

acum il choparesc din nou..in principiu o sa ramana la fel dar o sa lucru mult la detalii si finisaje

 

 

ce voi modifica in plus:furca fata mai lunga si inclinatie mai mare,tobe,comenzi din inox.....etc

post-13995-1168808732_thumb.jpg

Editat de Niku Chopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto Simsonul , dar fiindca tema discutiei era unde gasesc eu un cadru de Mobra in Bucuresti hai sa revenim la problema. Astept propuneri , chiar nu mai zace o Mobra pe undeva , fara acte si intr-o stare cit mai jalnica , ca sa iau eu cadrul si bascula , doar atit , ca restul il completez singur ? :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...