Sari la conținut

Recomandare genunchiere pentru soft enduro - compatibilitate cu ghete Forma Adventure.


Postări Recomandate

Salut.

Am nevoie de niste protectii de genunchi pentru trasee soft-enduro: forestiere, noroieli, drumuri similare cu Strategica, etc. Cam ce pot face ca relativ incepator pe stilul asta cu o Honda Dominator.
Am deja niste ghete Forma Adventure inalte, si niste pantaloni enduro Klim Mojave fara protectii. Pantalonii sunt largi si vin peste ghete.

 

Eu mi-as dori niste protectii de genunchi care sa vina pe sub pantaloni si care sa se potriveasca cu ghetele. Am incercat unele mai profi ca astea:
thor-2015-force-xp-knee-guard-red-genunchere-thor-force-xp-ktmexc-ro-500x500_0.thumb.jpg.fc1c2b86bb38c582f8765ca887f42549.jpg

 

Problema este ca nu mi se potrivesc cu ghetele, acestea fiind inalte si stranse, nelasandu-mi posibilitatea de a le prinde in gheata. Aceste genunchiere nu se pot pune peste ghete.


Am mai vazut ceva de genul:
Leatt Protectie Genunchi AirFlex Pro BK.thumb.jpg.4923385a5ad72c645952af65d2def770.jpg

 

Protectie Genunchi Thor Staticasdas.thumb.jpg.d3c84fb383998d8a938fee74d7b52af6.jpg

EVS Glider Knee Padsadfasdfasdf.thumb.jpeg.840a84bac40acf535656fda44e21265d.jpeg

 

Aveti ceva sugestii? Din pacate, anul acesta nu cred ca intra in buget schimbarea ghetelor. (acestea de le am au fost achizitionate anul trecut)

 

Multumesc.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut Thor Force primul model, nu Thor Force XP. Stau bine pe picior, destul de comode.

De anu trecut folosesc Acerbis Evo Impact 3.0 sunt mai "slabute" ca constrctie / material, dar partea textila din interior se poate scoate si spala la masina.

 

Le-am folosit cu cizme Sidi Armada, nu ghete "adv".

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...