Sari la conținut

Bucuresti - Tutrakan - Silistra 17 martie 2019


Postări Recomandate

Acum 32 minute, magarusulmarius a spus:

se pare ca e o problema cu vizualizarea , verific si vad ce pot face

 

Marius, baga si tu corul "pensionarilor" in background, sigur nu e pe copyright! 

By the way, eu m-am distrat copios la treaba cu pensionarii, prea s-a nimerit gluma la tura asta!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

acelasi clip , alte melodii

 

la cel care nu a mers,  primele 2 melodii au fost cu nicole cherry iar a 3 a melodie lovely day cu bill withers

 

acum prima - simply red,  a 2 a nicole  iar a 3 a creioane colorate cu feli

 

voi cum stiti cine cere drepturi de autor si cine nu, ca e un pic frustrant sa faci clipul , sa-l incarci si sa constati ca nu merge

 

eu pana acum bagam un video neprelucrat, adaugam o melodie mai celebra si mai noua si asteptam cateva saptamani sa vad daca primesc vreo notificare,,,dupa *carantina* asta, daca nu se intampla nimic mergeam inainte cu melodia/melodiile  alese

 

 

 

referitor la pozitia camerei video, am constatat urmatoarele : daca acea camera este fixata pe mobra imaginea este mai stabila. daca este fixata pe casca imaginea are de suferit pt ca inevitabil vei misca capul cu voia ta sau involuntar de la delivelari etc. Avantajul ultimei variante este ca poate vrei sa inregistrezi ceva anume, intorci capul spre subiectul vizat si totul e ok. Indiferent de variante tot nu scapam de sunetul oribil de la vand. Eu am o camera drift ghost s, care are si microgon extern, am incercat sa-l pun sub sa , in tank case ,,,tot nu scap de zgomotul vantului. Stie cineva vreun loc secret pt amplasarea microfonului ?  uitati un exemplu : tipul din clip nu are nevoie de melodie ,  motorul in sine se aude ca o muzica

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunetul e înregistrat separat, ăsta e secretul, nu e din microfonul integrat în camera aceea. 

 

E un microfonul plasat undeva unde nu e in bătaia vântului, dar aproape de motor. 

 

Apoi sunetul înregistrat e sincronizat in software cu video feedul din cameră și uploadat așa. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ture scurte, merge.
Am si eu acest setup dar nu l-am luat cu mine in Turcia pentru ca e un lucru in plus de incarcat si administrat. (2 camere, laptop, telefoane, intercomuri)
Zoom H1 numeroteaza fisierele numeric (time stamp) facandu-le dificil de identificat ulterior fara sa-ti faci marker sonor (claxon).
La ture scurte merge.
Sa pleci insa la mii de km si sa stai de fiecare data sa ai grija cum sincronizezi sunetul camerei cu cel al reportofonului ... hmm! Mai uiti sa bati din palme sau sa claxonezi, mai uiti sa-l opresti ... plus altye care-ti pot aparea la drumuri lungi.
Mie mi s-a stricat laptop-ul cand nu parcursesem nici 5% din calatorie, asta dupa ce l-am folosit 3 ani fara probleme...
Partea buna este ca Zoom H1 functioneaza pe baterii AA, asta pe langa alte avantaje...

Pe alta parte, e dificil de gasit muzica buna pe care s-o poti utiliza fara copyright strikes. Cand te mai gandesti ca tre' sa pui si imaginile pe beat si sa corelezi intensitatea cu portiunile filmate ... e si mai dificil de gasit muzica corespunzatoare care sa fie si royality free.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...