Sari la conținut

Nu e chiar accident, dar, ud pe jos si fara ABS, sicanare in Cluj


AgLiAn
 Share

Postări Recomandate

La 24.04.2019 la 19:16, Fiziflash a spus:

Off topic: ce camera ai de iti da toate acele statistici (viteza, directie deplasare etc) Banuiesc ca Go pro dar poate imi zici tu.

E GoPro. Eu am un Hero 5 Black si are acelasi soft. Nu stiu de modelele mai vechi de GoPro, dar de la 5 in sus sigur au toate. Camera are un GPS incorporat si injecteaza informatiile alea in fisierul video generat. Pe site la GoPro e un soft free, GoPro Quik se numeste, cu care poti sa prelucrezi filmele din camera si sa afisezi informatiile alea in video. Pe langa ce se vede in filmare, camera mai poate afisa coordonatele x, y si z (latitudine, longitudine si altitudine).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut sesizare la politia rutiera (a doua zi dupa incident), astept sa se ia o decizie.

 

Da, e moped, limitat la 45 km/h. Nu as fi putut sa ii dau mai mult gas, pentru ca atat duce :) oricum nu am stat sa ma balacaresc cu omul, mi-am vazut de drumul meu.

 

Camera e GOPro 5 (din GoPRO Quick) se pot adauga informatiile alea (daca GPS e on pe camera in momentul filmarii).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...