Sari la conținut

Service moto care lucrează cu asiguratorii în București


Postări Recomandate

Țin minte cum m-au pus ăia de la defunctul adas prin anii '90 să mă duc cu mașina reparată și ușa pe care o înlocuisem la birourile lor de la "coada calului" (în spatele statuilor de la Universitate pt cine nu știe). Am cărat ușa lovită pe scări până la et 2 parcă, s-au uitat și au zis "mulțumim, o puteți lua". Dar le-am lăsat-o kdo în birou. :crack:

Comparația cu scorurile din UK nu știu dacă își are rostul, oricum asigurătorii fac profituri mari și în Ro, însă când ajungi la mâna lor te fwt de parcă ți-ar da ceva gratis... Dacă trag linie și socotesc numai cât timp am pierdut pe drumuri la ultimul incident cu conserva ajung la concluzia că aș fi fost mai câștigat dacă o reparam din prima pe banii mei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, john17 said:

Dacă trag linie și socotesc numai cât timp am pierdut pe drumuri la ultimul incident cu conserva ajung la concluzia că aș fi fost mai câștigat dacă o reparam din prima pe banii mei.

Ionuț, cred că și în cazul meu, dacă aș cuantifica timpul și nervii consumați nu aș ieși câștigat. Eu am fost o dată la poliție, de patru ori la service (dus motocicleta, luat motocicleta înapoi pentru constatare, dus din nou pentru reparat, ridicat la sfârșit), o dată la Romexpo pentru constatare, o dată la sediul Omniasig în Dorobanți să depun factura și să completez cererea pentru a-mi recupera banii. Fiecare chestie din asta a însemnat pentru mine o zi în care, chiar dacă am fost în concediu nu am putut planifica nimic altceva. Cel mic a fost de două ori la poliție și o dată pe Olteniței, la capătul tramvaiului, pentru constatarea după reparație. Plus telefoane, mesaje text și WhatsApp și mulți nervi. Pentru asta nu ne-a plătit nimeni.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...