Sari la conținut

Resetare km bord


Cristian C.
 Share

Postări Recomandate

Salutare! După cum scrie în titlu, azi e despre km, mai exact resetarea lor și nu... nu manuală, ci cum periodic o ia trip-ul A si B de la 0.

Bornele bateriei nu sunt slăbite, nu are un anumit interval de km sau zile când se întâmplă asta, se întâmplă pur și simplu.

Motorul în cauză e un CBR 600 RR '07. ,,Honda-i honda"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e, ca nu mi apuca 900km, uneori 600, alte ori 200.. eu nu prea folosesc trip-ul.. dupa kilometraj fac revizia sau curat lantul (la asta si vizual merge) insa îmi resetează și stopul cu semnalizarile când se întâmplă resetarea aia (am stop programabil pe vreo 5 moduri cu semnale integrate)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Printre cele mai urâte operațiuni astea cu demontatul carenelor, componentelor și verificatul instalației.. am zis că o să mai umblu la ea (gen curățat filtru sport și altele) când am să-i montez quickshifter. 

Vreo idee pe unde să încep umblatul pe la mufe, fire?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, taong_mapagbiro a spus:

Nu-s de meserie ...dar as incepe de la bord ...sa nu aibe lipituri reci , mufa care intra in bord , apoi pe traseu sa nu frece undeva ...si apoi mai vezi tu 

Da, mersi, am să-mi fac timp la momentul oportun să curăț cu spray pentru contacte mufele pe rând, sa ma uit la bord, pe traseele groase, subțiri.. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stopul a fost plug and play.. mufe originale, nimic umblat extra.. resetarea o avea inca dinainte de montarea lui. Nu ma deranjeaza in mod special insa e usor frustrant, mai ales ca trebuie reprogramat stopul dupa preferinta initiala :)) (ridicat monopostul, 2 3 clickuri, pus la loc)

Am sa ma uit cat pot de atent, am sa incerc sa curat mai bine și punctul de masa de pe cadru. Era destul de corodat surubul cu firele care erau prinse. Poate influenteaza in vreun fel si asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...