Sari la conținut

VN1600 Nomad, XVS1300 Midnight, VTX1300 merg de lane split ?


Bluaz
 Share

Postări Recomandate

Salut, cei ce aveti unul din modelele enumerate in titlu, reusiti sa faceti ceva lane split ? Ma intereseaza un cruiser ceva mai mare, dar cu care nu ar trebui sa stau 100% ca si cum as fi cu masina, pentru ca altfel isi pierde utilitate in oras. Stiu, as putea sa cumpar ceva mai mic, dar dupaia ar fi putin cam lesinat la drum lung (mai ales in 2 si cu bagaje) iar 2 motoare nu este una din variante. In principiu caut un cruiser care sa impace si varsa si capra.
P.S: Clar nu ma astept ca un cruiser sa incapa unde incape un naked, am avut un Shadow VT750 ACE si se descurca destul de bine printre masini + am mers de vreo cateva ori si pe un VN900 custom si am avut acelas rezultat favorabil in trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yamaha XV1600A, care este similara ca gabarit cu XVS1300A nu prea merge la lane split. Daca vrei un cruiser mare, orienteaza-te pe XVS1300.... Yamaha face cele mai faine cruisere dintre japonezi...

 

Am vazut ca ai un topic in care vrei sa si cumperi... parerea mea este ca bugetul este un pic mic... in acei bani poti gasi o Yamaha XVS 1100, iar daca ai rabdare una in stare impecabila si cu km putini... Daca vrei mai mult, pregateste 7000€

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Acum 16 minute, Papa_Bear a spus:

Yamaha XV1600A, care este similara ca gabarit cu XVS1300A nu prea merge la lane split. Daca vrei un cruiser mare, orienteaza-te pe XVS1300.... Yamaha face cele mai faine cruisere dintre japonezi...

 

Am vazut ca ai un topic in care vrei sa si cumperi... parerea mea este ca bugetul este un pic mic... in acei bani poti gasi o Yamaha XVS 1100, iar daca ai rabdare una in stare impecabila si cu km putini... Daca vrei mai mult, pregateste 7000€

Faine faine, da nu prea le cumpara lumea din cate vad...sunt mega rare. La gabarit, pe hartie, XVS1300 are 980mm latime iar VTX1300 920mm. Ca fapt divers, daca VN900C are 890mm si incape ok.
Bugetul consider ca e decent, tinand cont ca xvs1300 a fost 8000-9000lire/9-10000euro nou(model 2014). Sa dau 7000 pentru un motor din 2007-2008, creca e oleaca cam deplasat zic..stiu eu vorba aia cu ala care cere si ala care da...dar in cazu meu nu sunt😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Genul acesta de motociclete isi cam pastreaza valoarea... Am avut, am si acum... am vazut cum sta piata... Fereste-te de cele ieftine... merita cumparate doar cele in stare foarte buna, fara customizari si cu km putini... evident preturile fiind in a 2 a jumatate a intervalului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...