Sari la conținut

Probleme carburatoare Yamaha R6


Postări Recomandate

  • l.u.v changed the title to Probleme carburatoare Yamaha R6

La început a existat o problemă, un defect. Apoi ai făcut o intervenție asupra carburatoarelor fără să ai cunoștințele și abilitatea necesară, dovadă că funcționează mai prost. Apelează la cineva priceput, altfel o să o zăpăcești definitiv! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, ENEOS a spus:

La început a existat o problemă, un defect. Apoi ai făcut o intervenție asupra carburatoarelor fără să ai cunoștințele și abilitatea necesară, dovadă că funcționează mai prost. Apelează la cineva priceput, altfel o să o zăpăcești definitiv! 

Nu e prima data când umblu cu niște carburatoare, am curățat zeci de carburatoare la diferite modele de motoare. Dar cum am pățit cu astea nu am pățit niciodată. Posibil sa fie fisurate flanșele de admisie, cum zice colegu de mai sus. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-e clar că ai umblat fără să fii stăpân pe ce faci sau ce se întâmplă în carburator, ba mai mult nici nu ai căutat să găsești cauza pt care aveai problema inițială! Iar de ce ai făcut pe-acolo e clar că nu bine din moment ce agregatul a dat în alte alea. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 ore, patrick1 a spus:

 

Nah ... probabil că vreun mecanic (sau proprietarul precedent) a demontat motorul fără presă (cu ciocanul și șurubelnița) și l-a deformat minimal.

 

 Am facut o asemenea demontare cu ciocan si surubelnita  impreuna cu un amic „mecanic”  - am stricat si mai rau fata cum era initial 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...