Sari la conținut

Părere achiziție yamaha r6


DragusPetru
 Share

Postări Recomandate

Salutare.

 

De ceva timp ma tot uit după o yamaha r6 2008+. Având in vedere ca in țara sunt doar câteva la vânzare am zis sa încerc Italia/Germania (chiar urmează sa ajung la sfârșitul lunii in Italia și as putea-o cumpara personal).

 

Din ce văd in vest motoarele au destui km și din ce știu r6-ele are ceva probleme la motor. 
 

Cum vi se pare acest model de după 2008 la kilometrajul de ~40.000km?

ca și preț se învârt undeva la 5800-6000€. Ca și preț mi se pare puțin cam mult dar mofturile se plătesc :))

 

As mai avea varianta mai ieftină din anii 2006-2008.

 

Pe lângă asta, as fi mega recunoscător dacă știe cineva problemele specifice pe care ar trebui sa le verific.

 

Mulțam.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O motocicleta din 2008 are deja 14 ani. La o medie de 5000 de km pe an ar trebui sa aibă 65-70.000 de km. Orice motocicleta are probleme dacă nu e întreținută corespunzător. La noi o motocicleta se întreține cu ulei și filtru, anvelopele sunt considerate investiție și așa mai departe. Vezi și tu ce operațiuni s-au făcut de-a lungul timpului la motor și-ti dai seama de ce vei cumpara: joc la supape, distribuție, etc. Știu ca R6 după 2006 era mai sensibilă la cuzineți... turatie mare- ungerea devine precară 

Spor si casca bine ochii 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, piticot a spus:

O motocicleta din 2008 are deja 14 ani. Când apare de vânzare în Ro are 30-32000 km. End of story! Alea după 2010 tind să aibă 60-70000 km, probabil operazione primavera nu e la îndemâna tuturor. 

Fixed! 

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Și mie îmi par destul de scumpe motoarele in ultima vreme. 
min motor de genul întreținut corect oare pana la ce km ar duce? 
 

Italienii oare au obiceiul de a da km înapoi? :))
 

Uitati un exemplu. Doar ca îmi depășește bugetul 

87AD9176-B6E6-4897-BF51-E1D797C0FE37.png

Editat de DragusPetru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...