Sari la conținut

Aprilia Tuono 660 / RS 660


Cataand
 Share

Postări Recomandate

Salut. Tocmai am vandut cb650r-ul si as vrea sa cumpar o Aprilia Tuono 660,mai ales ca am gasit o la un pret foarte bun

M-am urcat pe Tuono si pozitia este confortabila pentru mine,dar nu am avut ocazia sa merg cu ea.

sunt posesori aici de tuono/rs 660?

Daca da, imi puteti spune ceva de frane ciclistica motor si mai ales daca ati avut probleme cu ea,fiind un model oarecum nou?

Multumesc✌️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este model prea nou ca să apară problemele pe termen lung. Motorul în sine este probabil destul de trainic, fiind derivat din cel de RSV4 (este practic bancul din față de pe acel motor), un bloc care are aproape 15 ani de dezvoltare în spate. Dar Aprilia nu e Honda; dacă fiabilitatea este elementul cheie pentru tine, nu-ți lua. Probleme mici și enervante vor apărea tot timpul pe italiene, mai ales când vorbim de prima serie dintr-un model nou. Garanța este importantă.

 

Nu m-aș lua după părerile de pe YouTube pentru că sunt fie plătite, fie făcute de vlogărași entuziasmați de propria achiziție și cu experiență precară. Oricum ar fi, în afară de aspectul de mai sus, este clar un upgrade față de ceea ce ai avut.

 

Un lucru important de notat, modelele sport de la Aprilia tind să fie mici ca dimensiuni. Pe RS660 nu am mers, dar m-am urcat; este similară la dimensiuni cu RSV4 (o motocicletă mică) cu o ergonomie ceva mai accesibilă (mai ales pe Tuono). Dacă ai peste 1.80, s-ar putea să fie prea mică de tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...