Sari la conținut

Kawasaki Vulcan 1500 Mean Streak 2003


Postări Recomandate

Kawasaki Vulcan, 1500 cmc, varianta Mean Streak, din 2003.

57,000 km

3500 EUR

0733807980 - Romeo

București. 

 

 

Se vinde motor în stare de funcționare, cu câteva probleme. A stat pe bara în ultimii 2 ani pentru ca am vrut sa îl recondiționez. S-a lucrat în motor, s-au schimbat segmenți, s-au curățat supape, am schimbat discuri, frâne, semnale, anvelope, baterie, în februarie, pregătită de sezon. ITP valabil, făcut în martie, RCA valabil pana în mai. 

Dpdv mecanic, funcționează perfect. Problema este ca a ruginit rezervorul pe interior și de oricate ori l-as curăța, singura soluție ca să și meargă este un rezervor nou. Din cauza ruginii, bănuiesc ca și pompa de benzina e afectata. Aceste piese costa, împreună, aprox 600 eur. 

Am încercat sa ii instalez un m.unit, un device care aduce niște îmbunătățiri sistemului electric, cu alarma integrata, cutie de siguranțe digitala, dar nu este instalat cum trebuie. Funcționează, dar nu la capacitate maxima si ar trebui mutat într-o zona a motorului unde sa fie ferit de căldură. 

Sincer îl vând pentru ca încă mai e nevoie de aprox 1000 eur de investit în ea si eu deja am cheltuit mai mult decât îmi propusesem și nu mai vreau sa continui. 

Am deja un alt motor, deci e oricum în plus.

Vreau sa îl vând în speranța că există cineva care e dispus sa termine ce e de făcut la ea și sa o plimbe, pentru ca e o motocicleta excepțională. Eu am făcut vreo 20.000 km cu ea și am fost foarte incantat. D-aia am și insistat sa ii cumpăr piese noi, originale, sa îl fac sa meargă ca în prima zi. Nu îmi vine sa o dau la rabla, pentru că numai ce am investit în ultimul an depășește cu mult suma pe care o pot primi de acolo. Ar mai fi varianta sa o fac bucăți și sa o vând asa, dar nu am timp sau loc în care sa țin piesele pana când reușesc sa scap de ele. 

Anvelopele sunt aproape noi, am făcut maxim 100km de când le-am pus. Parbrizul a fost deja vândut. 

O vând împreună cu:

- coburi din piele, dar fără suporți;

- set de cabluri pentru refacerea sistemului prin m.unit, noi, de la motogadget;

- sissy bar cu spatar;

- claxon aftermarket (ca de tir, extrem de puternic) 

- oglinzi originale;

 

 

Nu ma interesează schimburi, sunt disponibil oricând pentru vizionare sau orice alte detalii. 

 

 

 

 

_20190325_074109.jpg

_20190325_075054.jpg

_20191011_085956.jpg

DSC_0313.jpg

DSC_1175.jpg

20191128_122541.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...