Sari la conținut

Stare Drum Tg Lăpuș - Botiza


HondaRider
 Share

Postări Recomandate

Salutare! Am de facut un drum de la Cluj la Botiza in MM. Google Maps imi da prima variantă Tg Lăpuș - Botiza ca traseu. Cum e starea drumului până acolo? E asfalt peste tot, se circulă ok sau mai greu? Mă sfătuiți sa iau traseul ăsta sau sa încerc alta rută? Mă intereseaza să ajung cat mai repede și în condiții cât de bune posibil.

 

Mulțam fain!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tronsonul Tg Lăpuș - Botiza nu cunosc ;

Pana la Tg-Lapus , de la Dej sau Ileanda (de la E58), NU recomand traseul Casei-Rugasesti-Chiuesti-Rohia ; este foarte ingust si s-a si stricat.

Este foarte bun traseul (asfalt nou, peisaj frumos) :

Galgau-Coroieni-Razoare

sau : Uriu-Dobric-Spermezeu-Tarlisua-Suciu de Sus.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, 

E buna varianta. Asfalt bun.

Mergi asa: Cluj-Galgau-Targu Lapus-Suciu de Sus (intre Suciul de Jos si Sus, ai asfalt putin mai naspa, dar e ok si acolo)-Grosii Tiblesului-Botiza. Asfalt ca in palma.

Masina sa iti fie echipata de iarna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu un update legat de starea drumului, am fost ieri si poate ajuta pe cineva.

Drumul e foarte bun pana la Grosii Tiblesului, care a fost inchis datorita conditiilor de iarna. E inchis pana in martie, nu se poate circula pe el.

Am facut o ocolire pe la Copalnic Manastur, Cavnic, Barsana si am ajuns in conditii foarte ok. La retur am venit pe varianta  Bogdan Voda - Sacel - Beclean - Cluj, drumul perfect si pe aici.

Daca cineva merge dinspre Cluj in Maramuresul Istoric in perioada asta, as recomanda varianta Beclean - Sacel -  Bogdan Voda, etc, e cea mai rapida avand in vedere faptul ca pe la Grosii Tiblesului drumul e inchis.

 

Cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...