Sari la conținut

Diferenta 0,1MM la prezoanele discului de frana


Postări Recomandate

Salut ! Am un Suzuki GS500 1991 si este nevoie sa ii schimb discul de frana pe fata.Am gasit pe un site un disc cu diamentrul la prezoane de 10,5mm si pe alt site la 10,4mm.Acea diferenta de 0,1mm este sesizabila?In caz ca il cumpar pe cel de 10,4mm s-ar potrivi?Tin sa mentionez ca la ambele se specifica ca sunt compatibile cu GS500 1989-2011.Multumesc si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, Bogdan11231 a spus:

Salut ! Am un Suzuki GS500 1991 si este nevoie sa ii schimb discul de frana pe fata.Am gasit pe un site un disc cu diamentrul la prezoane de 10,5mm si pe alt site la 10,4mm.Acea diferenta de 0,1mm este sesizabila?In caz ca il cumpar pe cel de 10,4mm s-ar potrivi?Tin sa mentionez ca la ambele se specifica ca sunt compatibile cu GS500 1989-2011.Multumesc si asfalt uscat!


Ia un subler si masoara gaurile de montaj ale discului actual si diametrul exterior al prezoanele existente. Cel mai probabil nu sunt tolerante atat de mici intre prezoane si gauri si ma astept sa fie prezoane de 10 mm, avand acel 0.4 / 0.5 ca toleranta de montaj. Cel mai probabil sunt compatibile insa nu strica sa verifici.

Editat de Ruginel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...