Sari la conținut

Probleme frane gsx 600 f 1998


Postări Recomandate

Acum 14 ore, sebyteo a spus:

Salut,

 

Gasesc pe cineva din bucuresti care sa repare pompa de frana pentru un gsx 600 f 1998?

 

Multumesc !


Orice mecanic ar trebui sa poata repara pompele de frana fara probleme. Eu mi le-am servisat singur la toate motocicletele. Iti trebuie kit-ul de reparatie (garnituri / pistonas), cleste de sigurante si rabdare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Comanda un kit reparație pompa frana oem.o poți repara singur.nu ai nevoie de un skr,la care sa plătești manopera cat pentru o pompa noua

Asta daca e pompa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si asta daca nu e decalibrat canalul pistonului din pompa, cum am patit eu, si cumperi degeaba kit de reparatie. In cazul asta nu se mai poate repara nimic.

De-aia am scris "Depinde".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, sandu07 a spus:

Comanda un kit reparație pompa frana oem.o poți repara singur.nu ai nevoie de un skr,la care sa plătești manopera cat pentru o pompa noua

Asta daca e pompa


Depinde daca corpul pompei are uzura peste limita de servisare. Daca are, degeaba o repari ca nu va tine.

Acum 4 minute, Speedy.K a spus:

Si asta daca nu e decalibrat canalul pistonului din pompa, cum am patit eu, si cumperi degeaba kit de reparatie. In cazul asta nu se mai poate repara nimic.

De-aia am scris "Depinde".

Na ca am scris acelasi lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...