Sari la conținut

Probleme Honda Forza 350, 2023-2024


Postări Recomandate

Voi pune și poză cu toba, voi inspecta și galeria ca să văd dacă sunt probleme și pe acolo.

 

Nu am făcut acest lucru întrucât sunt plecat în delegație, iar când fac poză, aș vrea să fie spălat scuterul ca să fie mai vizibilă problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zi mai asa. e clar acum. nu l mai spala :))

glumesc insa obiectiv vorbind nu cred ca e ceva iesit din comun la tine ci asa "face toate"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate problemele trebuiesc semnalate în scris pe contractul de reparație când mergi la service. Altfel îți iei o mare _UE! La fel și tot ce fac ei, inclusiv ajustatul cu cuterul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Kawasaki10 a spus:

Voi pune și poză cu toba, voi inspecta și galeria ca să văd dacă sunt probleme și pe acolo.

 

Nu am făcut acest lucru întrucât sunt plecat în delegație, iar când fac poză, aș vrea să fie spălat scuterul ca să fie mai vizibilă problema.

Noi intrebam ceva clar, tu raspunzi ca o sa pui tu poza.

Cum e pana la urma, rugina pe toba sau pe galerie? Ca nu i un raspuns greu de dat.

incep sa cred ca doar bagi batul prin gard de fapt.....

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Adrian M: Nu îmi e felul să intru în polemici. Dar, dacă ai fi citit ultimul meu post, ți-ai fi dat seama ca nu am inspectat galeria și ca voi pune mai multe detalii și o poză cu toba după ce voi verifica intreaga evacuare.

 

Ca tu mă cerți pentru “lipsa mea de operativitate”, să-mi fie

cu iertare dar am spus ca sunt într-o delegație și ca voi răspunde după ce voi spăla scuterul si-l voi inspecta.

Conștiința mea bătrână, de peste 45 de ani, mă împiedică să las serviciul, să mă întorc din delegație ca să pun poză cu rugina de pe toba.

 

Si ca sa fiu în asentimentul ideii tale critice: eu întrebasem dacă s-a mai lovit cineva de probleme de genul asta la un scuter nou, însă nimeni nu mi-a răspuns.

 

No offence pentru ceilalți participanți la topic!

 

Va doresc o zi bună tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7 minutes ago, Kawasaki10 said:

Conștiința mea bătrână, de peste 45 de ani, mă împiedică să las serviciul, să mă întorc din delegație ca să pun poză cu rugina de pe toba.

+1

7 minutes ago, Kawasaki10 said:

eu întrebasem dacă s-a mai lovit cineva de probleme de genul asta la un scuter nou, însă nimeni nu mi-a răspuns.

Chiar daca s-au mai lovit si altii de probleme cu lucrurile noi, tot nu vor spune. Ti-am zis, o motocicleta noua nu inseamna ca nu se strica, inseamna ca daca se strica se repara pe banii celui care a fabricat-o sau a dealerului (depinde de contractul dintre cei doi).

 

Intoarce-te din delegatie, citeste sfaturile date mai sus ca-s super bune, du-te la dealer si vezi ce rezolvi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta am spus ca fac și asta voi face.

Eu întrebasem doar pentru a vedea dacă e o problemă generală la modelul ăsta de scuter (calitatea slabă) sau dacă eu sunt un caz izolat.

Mi-am luat Honda pt ca am mai avut 2 înainte. Dar mă miră calitatea slaba a ceea ce am acum.

Îmi iau în calcul să-l vând și să-mi iau altceva.

Cat despre politica garanției, mulți dintre noi știm foarte bine cum funcționează treburile, iar topicul este prea scurt și nu este timp pt astfel de dezbateri.

 

Ca și “Stan Pățitul” în ceea ce privește Honda, vă spun ca am cerut prim mail la Honda Europa să-mi comunice de ce nu pot monta alarma pe scuter sau care sunt condițiile montării unei alarme, dacă este permis acest lucru (alarmă omologată în service autorizat. Asta pt ca dealerul nu montează alarme dar mi-a atras atenția ca, dacă montez alarma, pierd garanția).

A trecut mai mult de un an și nu am primit răspuns.

În consecință am urmat sfatul dealerului. I-am făcut casco.

 

 

 

 

Cam așa arată…

IMG_0711.jpeg

IMG_0712.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...