Sari la conținut

Cumpar casca carbon integrala


Postări Recomandate

Cumpar casca carbon integrala cu greutatea sub 1100g. Probabil modelele mai vechi ating acesta greutate. Marime in jur de 57-59.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Sher a spus:

Cumpar casca carbon integrala cu greutatea sub 1100g. Probabil modelele mai vechi ating acesta greutate. Marime in jur de 57-59.

Salut, Caca noua  X-lite X-802 RR Race Replica Carlos Checa, - full carbon ultra light, viziera smoke light/antifog inclus, marime 57/58 

image.thumb.png.6b6b4f851c1c8bce43053cf3c2dff3c4.png

Daca exista interes tel contact 0722269189/Bucuresti

Te salut

Acum 3 minute, motodr a spus:

Salut, Caca noua  X-lite X-802 RR Race Replica Carlos Checa, - full carbon ultra light, viziera smoke light/antifog inclus, marime 57/58 

image.thumb.png.6b6b4f851c1c8bce43053cf3c2dff3c4.png

Daca exista interes tel contact 0722269189/Bucuresti

Te salut

image.thumb.png.bfd6c8d9e4c67da2133a26f9a3d74dbd.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt foarte curios ce modele full face sunt la aceasta greutate. Cea mai usoara pe care eu am reusit sa o gasesc este X-Lite X-803 Ultra Carbon, care are 1.249 grame.

 

LE: ROOF RO200 - 1090 grame: https://www.roof.fr/en/ro200-carbon/398-ro200-carbon-falcon-rouge-blanc.html

 

Editat de T-n-T
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, Sher a spus:

Ce greutate are cantarita? Ms!

Nu stiu sa ti spun/nu am cantarit o, chiar am sa fac asta+am sa ma uit daca are trecut pe eticheta de la spate/ceafa

...cred ca gasesti si pe net specificatii cu ce te intereseaza daca dai cautare model  casca exact

...am 2 buc/marimi S si M/ambele full carbon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 18.03.2024 la 13:20, Sher a spus:

Cumpar casca carbon integrala cu greutatea sub 1100g. Probabil modelele mai vechi ating acesta greutate. Marime in jur de 57-59.

 

Sigur modelele mai vechi...dar de ce ai lua o casca veche, doar pentru ca e cu 300 grame mai usoara?

 

Din cauza ultimului standard de siguranta, castile de carbon actuale nu mai sunt ce erau (stiu ca am, au 1,5 kg +/-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

         Nu mapricep la casti,dar greutatea e un factor relativ. Am avut o casca China de 1 kg si simteam ca imi sparge capul,si am avut si casca firma de 2kg si nu o simteam, parca eram chel. Conteaza cum e distribuita pe cap greutatea ei. Deci trebuie probata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 37 minute, megamotoreta a spus:

         Nu mapricep la casti,dar greutatea e un factor relativ. Am avut o casca China de 1 kg si simteam ca imi sparge capul,si am avut si casca firma de 2kg si nu o simteam, parca eram chel. Conteaza cum e distribuita pe cap greutatea ei. Deci trebuie probata.

Nu e relativa deloc greutatea....chiar conteaza de la 200 grame in sus.

Nu poti sa compari casca penala chinezeasca, fie ea si usoara...cu ceva premium dar greu.

Eu am renuntat la castile flip-up tocmai ca sunt cu minim 200 grame mai grele decat cele integrale. (am purtat ani de zile Schuberth C3 Pro si C4 Pro)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...