Sari la conținut

Vreau Niste Pareri Pentru Cauciucurile Acestea!


emylyo
 Share

Postări Recomandate

Vreau niste sfaturi si comparatii despre ele de la persoane care au avut si au folosit aceste cauciucuri.Am 12000 cu un Metzeler m1 pe fata si nici nu se cunoaste ca a facut acest nr de km,dar am inteles ca este cotat ca un cauciuc mai slab mai ales pe viraje.Vreau sa iau si spatele ca sa fac pereche si nu prea stiu daca merita. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia-ti perechea daca fatza nu e prea veche. D207RR am avut si nu mi-au placut, erau dintr-un lemn cam tare... Daca e mai vechi de 3-4 ani si fatza, gandeste.te sa le schimbi pe amandoua. Sunt multe cauciucuri competente pe piata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dunlop D207 este un cauciuc de generatie mai veche.

 

Este o guma anduranta dar nu ai o aderenta extraordinara daca nu o incingi cum trebuie.

 

Metzeler Sportec M1 este o generatie mai noua de cauciuc compatibila cu Michelin Pilot Sport, sau Dunlop D208.

 

Metzeler are o singura problema se supraincalzeste si pierde in acele conditiii aderenta in rest este un supercauciuc.

 

Dunlop de asemenea este o guma super.

 

Si eu cred ca daca guma ta are 12tkm este cam mult si tre sa ii verifici anul de fab.

 

Mult succes,

 

Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul de fabricatie este 2006 si am facut cu ea 12k intr-n singur sezon.Cu Dunlop am avut surpriza ca de nou am luat in 1500km cam 4 cuie.Aduna tot.Doua le-am luat in aceiasi zi si ambele pe varianta spre Otopeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...