Sari la conținut

Uite Aici Putere Adevarata


misulik_4u
 Share

Postări Recomandate

stiu ma de cagiva mito.... dar ma gandeam asa ca al 39cmc 15 caluzi.... e cat cbr in cacao... ri raportul 0.5 este impresionant pentru ca un chopper are cam 0,0X asa ca mi s-a parut ok un rap de 0.5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ma de cagiva mito.... dar ma gandeam asa ca al 39cmc 15 caluzi.... e cat cbr in cacao... ri raportul 0.5 este impresionant pentru ca un chopper are cam 0,0X asa ca mi s-a parut ok un rap de 0.5

 

dar o sportiva are peste 1 raportul cp/kg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum raportul CP/kg e imens...Snake nu compara cu o sportiva cu motor de 1000!Ia fa raportul la scuterul tau si ai sa vezi ca e muuuult mai mic.

 

De exemplu,raportul meu este 0.0754 :cheers: Realizez ca chestia aia imi da fum :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum raportul CP/kg e imens...Snake nu compara cu o sportiva cu motor de 1000!Ia fa raportul la scuterul tau si ai sa vezi ca e muuuult mai mic.

 

De exemplu,raportul meu este 0.0754 :D Realizez ca chestia aia imi da fum :angry:

 

nu ma face sa il compar cu un dragster :eek:

scuteru tau avea raportul ala inainte de modificari, nu ? acum este mai mare :moto:

 

raportul la a meu ii 0,064 :cheers:

 

dar aia este minibike... 25 de kile...

dar tot nu ma impresioneaza... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, sa duci motorul la peste 12k turatii cred ca-l face sa moara destul de tanar, orice ai baga in el. Asa ca puterea aia maxima e mult mai "ipotetica" si greu de atins in condtii reale decat la un scuter care are varful de putere (limitat) la 7-8k ture. Plus ca obiectul ala NU e de mers pe strada - asa ca la ce bun? daca vrei sa mergi pe circuit, cred ca poti gasi ceva mai puternic de atat, oricum. E doar un exercitiu de tehnologie pentru producator, cu aplicatie tinzand spre 0.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...