Sari la conținut

Anvelope Cu Profile Diferite Fata/spate


vmm
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

Am cautat in stanga si-n dreapta o anvelopa 130/80 R17 profil E-07 de la Mitas. Se pare ca asa ceva nu se mai fabrica. Buba este ca mi-am cumparat deja anvelopa fatza pe profilul E-07 si acum nu o mai gasesc de cumparat pe cea de spate. Intrebarea mea este daca are vreo influentza negativa rularea cu profile diferite de anvelope fata spate. Ii rog sa raspunda in principiu pe cei care au mers in varianta asta, cu profile diferite. S-a intamplat ceva naspa in dinamica motorului?

Multzam frumos. O sa pun si niste poze cu profilele respective.

p-asta o am pe fata post-13208-1171049940_thumb.jpg asta vreau sa o pun pe spate post-13208-1171049956_thumb.jpg

Editat de vmm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergi linistit.

Multam frumos.

Am fost iar la depozit la cei de la Chemtraders si mi-am gasit acolo anvelopa ce-mi trebuia! In stocurile lor din calculator nu aparea si imi dadeau un termen de livrare de 3-4 saptamani insa am ochit-o in depozit pe raft si le-am zis..AIA e! :cheers:)

Au fost chiar intelegatori cu factura si restul.

Asadar, am acelasi profil acum si pe fata si pe spate.

Totusi e bine de stiut ca se poate merge fara prbl cu profile diferite.

 

Acum, sa nu mai deschid alt topic...unde se echilibreaza jante de tabla in buc? Jante de moto cu spite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergi linistit.

 

:eek: Nu prea cred ca e cazul sa mergi linistit (oricum felicitari, ca am vazut ca ti-ai gasit pana la urma), cauciucurile cu profile diferite (sau firme diferite), se manifesta (logic) diferit !!!

Problema apare in mod deosebit pe viraje !!! :D :angry: :moto:

De preferinta se foloseste acelasi profil, iar in cazul SH, e de preferat sa aiba cam aceiasi uzura !!!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum, sa nu mai deschid alt topic...unde se echilibreaza jante de tabla in buc? Jante de moto cu spite

 

Eu am echilibrat la autozone (sper sa nu fac vreo greseala - este vorba despre service ul de roti de langa Mc donalds ul buzesti), dar cu plumbii pe janta si nu pe spite asa cum aveam inainte.

Tipul care lucra acolo a zis ca daca vreau poate sa mi-o echilibreze, dar ca e "la misto" si ca mai bine nu dau banii ... am ales sa dau totusi banii - schimbasem si eu pneurile cu ... mitas de la chemtraders.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am echilibrat la autozone (sper sa nu fac vreo greseala - este vorba despre service ul de roti de langa Mc donalds ul buzesti), dar cu plumbii pe janta si nu pe spite asa cum aveam inainte.

Tipul care lucra acolo a zis ca daca vreau poate sa mi-o echilibreze, dar ca e "la misto" si ca mai bine nu dau banii ... am ales sa dau totusi banii - schimbasem si eu pneurile cu ... mitas de la chemtraders.

AI ceva preturi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, am terminat si cu asta.

AM fost la o vulcanizare pe la razoare, vis-a-vis de biserica.(m-am dus cu roatele in brate, ma rog in racheta lui adip) Acolo mi-am schimbat cauciucurile. Baietii au fost de treaba si pretul a fost de 25roni cu o vulcanizare, ajutor pentru schimbat niste spitze precum si contributia la fondurile...de munca :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...