Sari la conținut

Aprilia Rs 125 - Consum Efectiv


Postări Recomandate

In primul rand salutari la toata lumea. :D incep si eu activitatea pe forum cu o intrebare, careia nu i-am gasit raspuns pe nicaieri: consumul efectiv de benzina la RS 125/100km.

In vara (sa dea domnu) vreau sa dau de A1 si sa-mi iau un motor la SH ca sa ma obisnuiesc cu senzatia unui motor de viteza (fac 17 ani si pana imi iau A vreau sa fiu "ready"). Pana acum n-am mers decat pe scooter si ture scurte de strada cu un Simson 250 radiat (dezmembrat--> curatat--> repus in functiune in cateva zile) primit de la bunicul meu, care m-a si ajutat la reparatii.

In legatura cu Aprilia 125: http://www.aprilia.com/modelli/road/techinfo.asp?id=69 nici macar pe site-ul lor nu scrie nimic in legatura cu consumul. Din cate am vazut pe forum (pareri) am inteles: 7 - 8 litri/100km :angry: :eek: :cheers: E posibil asa ceva la un motor de 125 ???

Bafta si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand salutari la toata lumea. :D incep si eu activitatea pe forum cu o intrebare, careia nu i-am gasit raspuns pe nicaieri: consumul efectiv de benzina la RS 125/100km.

In vara (sa dea domnu) vreau sa dau de A1 si sa-mi iau un motor la SH ca sa ma obisnuiesc cu senzatia unui motor de viteza (fac 17 ani si pana imi iau A vreau sa fiu "ready"). Pana acum n-am mers decat pe scooter si ture scurte de strada cu un Simson 250 radiat (dezmembrat--> curatat--> repus in functiune in cateva zile) primit de la bunicul meu, care m-a si ajutat la reparatii.

In legatura cu Aprilia 125: http://www.aprilia.com/modelli/road/techinfo.asp?id=69 nici macar pe site-ul lor nu scrie nimic in legatura cu consumul. Din cate am vazut pe forum (pareri) am inteles: 7 - 8 litri/100km :angry: :eek: :cheers: E posibil asa ceva la un motor de 125 ???

Bafta si asfalt uscat!

Consumul variaza de la 5 (cel mai mic posibil,optimist as spune) pana la 10 (cel mai mare intalnit de mine ,hai poate 11 da` nu cred) ... las si pe altii sa zica dar cam asta e ...7-8 e un consum mediu de bun simt as putea spune..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu degeaba e NEforjat :scratch: corect,schimb pe la 7mii..si asa se face economie de benzina si de accidente!

Sa inteleg ca la 7000 iti intre tie power-valve nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor voi cand ziceti 5, 6 7, 10 sau 1000 va referiti la litrii/100 de km nu?? :cheers: :scratch:

pai...tu ce crezi?:)

 

Sa inteleg ca la 7000 iti intre tie power-valve nu?

el nu prea are pauza pana in power-valve , are o acceleratie mai liniara ...

 

pai nu degeaba e NEforjat :) corect,schimb pe la 7mii..si asa se face economie de benzina si de accidente!

corect corect :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde ce stil de mers ai eu scoteam un consum in oras de 11 12 la suta daca mergi sub power valve consuma sub 6

da fratie da tu mergeai la genu de rupt pisda in ea

si e si normal

numai plecarile alea de la stop in cox..forja...pe o roata

si alte dastea

eo nu am facut un consum

ala de la care am luato..era un baietash super linishtit si nu mergea tare

zicea domne 3,5 in toate conditile

plm...imi e frica sa ii fac in stilul meu de mers:))

da dc sa ma cacao pe mine...imi ia 5 cred

atata timp cat merge si asstea e parfum

mergea*:scratch:)) da o sa mearga in curand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi lua mixt oras-drum intins(numa in power-valve) cu pasager la vreo 70 de kile si eu 80si in jur de 8 litri sh'un piston cu segmenti... :eek: casca ochii cand cumperi bujie sa fie EXACT cea buna si nu baga top-premium99+.. :scratch:

 

aprilia rs 125 consuma mult pt ce capacitate are ... io unu am ramas in pana prostului de cateva ori :ok:

:cheers: :blbl: :) :) :hurt: :lol: YESSS nu sunt singurul .odata in fata casei ,si odata cand treceam pin fata benzinariei undeva in afara orasului...mare bulan :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...