Sari la conținut

Grupul "chooperistilor" De Cursa Lunga


Seven
 Share

Postări Recomandate

Nu ies zilnic, e prea nashpa vremea si in plus nu ma simt confortabil cand e ud pe jos. mai mult, sunt destul de des plecat prin tara si din tara...

De obicei in week end sau cel putin in "senzon"..

Daca se face vremea mai buna, cu placere bag o bere. Berea insa o putem baga si pe frig....

De fapt chiar ar trebui bagata, mai ales ca suntem nascuti la 1 saptamana diferenta, tu esti mai mare, unchiule....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 200
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:rose: am remarcat si eu lucrul asta asa ca :nono: cu prima ocazie

 

si cand ai chef de plimbare ma bag

 

ca fapt divers nu prea am vazut prin oras la plimbare grupuri de choppere sau ma rog cruisere asa cum sunt grupurile de "vitezane" mi-ar placea foarte mult sa merg cu un astfel de grup

 

ne auzim

eu sunt pe mess cam in fiecare seara cel putin o ora

(motoballscycle@yahoo.com) :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg ca nu esti "rookie", Eu sunt destul de nou in "bussiness", am motor doar de doi ani. Teoretic am doi amici care ar pune botul. Unul insa, cum ziceam, e cam sub papuc. Celelalt e incepator tare, in sensul ca noi l-am infestat, are permis doar din septembrie si motorul vine in martie acum...

Toti cu shadow...si mie mi-ar placea sa tragem o plimbare in grup...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi pt apreciere dar daca tu esti nou eu sunt inca cu cerneala neuscata pe permisul de conducere (permis din toamna - iarna 2006), am ceva tupeu am mers cate putin si noaptea si pe ploaie ma bazez foarte mult pe mine in trafic si pe asigurarea casco cand imi las motorul in parcare :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Well, atunci cred ca esti de-al nostru...Eu zic ca sigur ne cuplam...

Cum doamne iarta-ma ai avut curaj sa mergi pe ploaie? Eu abia am reusit s-o intorc cand ploua cu galeata. Adevarul e ca daca asfaltul e rugos, cu porozitate mare, mai merge, dar daca a foarte plan, e dezastru!! Nu mai vorbesc de liniile de tramvai...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merg incet si foarte incet atunci cand ploua si sunt conditii naspa de circulat si nu am incercat niciodata sa risc inutil diverse manevre

 

in schimb daca asfaltul este uscat o forjez putin si o cam aplec in curbe (super senzatia cel putin pe motorul nostru)

 

4 shadow-uri suna al naibii de bine :nono: :rose: :rose: :rose: abia astept

oricum la plimbare merg cu mare placere si daca or sa fie si alti doritori sunt bineveniti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact este stabila si iti ofera siguranta in curba

cu toate ca mi s-a spus ca este un motor cam mare pt un incepator m-am simtit confortabil si parca nu imi mai vine sa cobor dupa el cand ajung la destinatie (datorita faptului ca pana la birou am doar 4 km evit sa mai merg pe drumul cel mai scurt si aleg o varianta care imi dubleaza lungimea drumului)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul este ca atunci cand am luat-o si mi-a zis maimutoiul ala : S-o stapanesti sanatos, mi se cam inmuiase curajul. Pana am ajuns acasa cu ea, m-au trecut toate apele, cu cei din fata si spate nu aveam probleme, darf aveam impresia ca cei din lateral se pravalesc acusica peste mine...

In rest, de exceptie, este super marfa, ma simt super in el, stau confortabil si este, sicer, sigurul loc unde ma spal pe creier. In masina nu pot, ca deja merg automat si capul e numai la probleme...In schimb pe motor, sunt atent la ce e in jur, ce e pe jos, etc, si cel mai important....NU SE AUDE MOBILUL!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mi-ai spus din ce an e motorul tau pt ca as vrea sa stiu sigur daca tankcover-ul ala este OK

 

pana acum ai fost in calatorii mai lungi cu motorul?

ai posibilitatea sa mergi (cu motorul) pt cel putin 2 zile pe distante decente de 500-700 km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@EDIVIN:Nu se-aude mobilul?! La mine suna in draci,cand sunt pe motor!Asa ca traiasca hands-free-ul!Si parbrizul mare...!

Momentan (sper!), am o problema cu ochiul sting,da' in week-end tot ies cu Vulcanu'!Asa ca tineti telefoanele deschise...Ce,v-ati facut clubul vostru,de Shadow-uri?!Poate ma supar si iau imprumut VT 500-ele care l-am avut inainte!

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu tin mobilul pe vibratii si incerc sa ma opresc atunci cand pot ca sa vorbesc la el, dar e naspa cand cineva care nu stie ca esti pe motor insista sa ii raspunzi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Al meu e din 2005, deci teoretic ar trebui sa se portiveasca... Chiar nu prea pricep de ce nu merge... Cel putin, ala din poza de la Louis este identic cu al meu si se protiveste, fir-ar al dracului...

Poa´sa insiste si Holly Ghost, nu vreau sa aud nimic....

 

Am fost vara trecuta, o saptamana, pe traseul Buc-BV-Sf Gheorghe-Miercurea Ciuc-Cheile Bicazului-Vatra Dornei-si retour. Super frumos, cu exceptia faptului ca mam facut o febra musculara la maini de toata frumusetea. pentru vara asta m-am gandit cu amicii mei la doua iesiri, una cu km mai putini, respectiv spre Chisinau, pentru o cura de schpritzuri ,degustari de vin si domnisoare, si una ori spre Cheile Cernei ori spre sudul Bulgariei, la Sozopol, la mare, aproape de granita cu Turcia, pentru o cura de soare, peste si desigur schpritz..

 

 

Sa mor, parca-s beat, fac greseli de oritgrafie de zici ca-s becali travestit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a mor, parca-s beat, fac greseli de oritgrafie de zici ca-s becali travestit

Hai sa te-njur:vedea-t-as cu averea lui :rose: !

Adu saracia aia de tank-pad sa vad eu de ce nu se potriveste :rose: ...Orice se poate modifica...Sa vedeti ce sa mi-am facut :nono: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

ca fapt divers nu prea am vazut prin oras la plimbare grupuri de choppere sau ma rog cruisere asa cum sunt grupurile de "vitezane" mi-ar placea foarte mult sa merg cu un astfel de grup

 

ne auzim

eu sunt pe mess cam in fiecare seara cel putin o ora

(motoballscycle@yahoo.com) :nono:

 

...ca bine spui domnule!!!. Lasati semne cand aveti de gand sa iesiti (pe topicul asta) ca poate mai vin cateva shadowuri...sau oricum..mai multe cruisere, huh? Mie-mi suna fain ideea ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Nu "prea" a vazut...?Toata vara trecuta (aaa..adica tot sezonul trecut!),am iesit "gasca" 2 Vulcan-uri 750,2 EN-uri de 500 (amindoi proprietarii in "upgradare",una mai bine-zis deja),citeodata si-un V-Max,plus altii, ocazionali...Cooptam fara probleme :nono: ...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:nono: Lasa si tu un nr. de tel.,ca eu n-am computer,folosesc unu' de la servici...Daca e frumos si cit-de-cit cald,o sa iesim sigur.Trei tel. nu mi-o fi greu sa dau...! Macar pina la Buftea,la pizzerie,si tot ne ducem ! Ultima data,daca nu ma insel,se adunasera acolo vreo 13-14 motoare,majoritatea cruisere...E?!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok de tankcover discutam cand ne vedem numai sa nu ma puneti sa demontez motorul ca sa il agat de rezervor :nono:

 

nr de tel am bagat mai la inceput dar mai bag odata - 0722 998 345 - daca ar fi dupa mine eu v-as invita la plimbare si maine, sau poate chiar putem sa ne intalnim in pauza de la pranz daca iesiti sa luati masa pe undeva (eu de obicei merg la casa Enache sau Spring Time in Floreasca sau mai e un restaurant (nu imi amintesc numele) langa complexul Anador si care are si un mare loc de parcare)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HI, numarul meu este 0722 200267. In pauza de masa no fucking way, sunt si cam racit..Dar pare frumos afara, ce ziceti de week end, sambata sau duminica, pe la ora 12-13.....daca nu ploaua si nu sunt -30°C?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...