Sari la conținut

Iese Ceva?


Alex_83
 Share

Postări Recomandate

Salutare!

Nu stiu cum sa incep acest topic, cred ca cel mai bine e sa pun niste poze.

In mai se implineste anul de cand am luat voshodul asta si n-am facut cu el decat un drum galati-braila si vreo 10 km prin oras. M-am hotarat sa-l chopperesc. Am mai luat inca o relicva pt piese( combinatie dintre cz, si mz) si iata ce incepe sa iasa.

Am nevoie de niste sfaturi.Ce ar trebui sa-i mai fac ca sa iasa frumoasa.N-am un simt estetic exagerat si n-as vrea sa iasa tiganeala asa ca m-am hotarat sa deschid topicul asta.

post-7252-1171709578_thumb.jpg

post-7252-1171709614_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de acord cu awd, scapa de aripa de fata si daca poti la chestia aia semitralala de sub sa, rezervorul nu arata rau dupa parerea mea, se poate face din el un chopperas tzapan, o sa pun niste imagini mai tarziu cu choppere facute din motociclete mici poate te inspira ceva. in rest bafta maxima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saua e home made, pt o singura persoana.

Chestiile alea urate de sub sa nici mie nu imi plac cum vin dar fara arata groaznic. As incerca sa le acoper cu vinilin si apoi sa fac din capse un model. Ar fi o idee?

Aripa spate intra cam 4-5 cm sub sa.

Aripa fata cu toate ca e draguta( gen casca) am observat si eu ca e prea mare in comparatie cu linia motocicletei.

Hai ca mai bag niste poze.

post-7252-1171723245_thumb.jpg

post-7252-1171723318_thumb.jpg

post-7252-1171723360_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saua e home made, pt o singura persoana.

Chestiile alea urate de sub sa nici mie nu imi plac cum vin dar fara arata groaznic. As incerca sa le acoper cu vinilin si apoi sa fac din capse un model. Ar fi o idee?

 

Ar fi o idee. Dar nu una buna. Daca nu i-ai pune nimic acolo ar arata ca un chopper nu ca o poseta cu capse. Pana la urma ce vrei sa faci? Un chopper sau un "castam"? Ideea este sa iei de pe motocicleta ,nu sa pui pe ea.Bravo tie ca te-ai apucat de chopperit. Asta este important. Iti urez mult succes si imaginatie! :scratch:

 

P.S. Super tare cadrul rigid!! Bad ass micro chopper! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frana spate nu-ti trebe, asa ca mai usureaza si pe acolo treaba, si mai castigi poate un manz putere.

Bre, mata esti dily.

Kama, nu renunti la nici o frana spate.

 

Rezervorul e ok, mai ales ca am vazut ca e facut in genul rezervorului de sportster.

Pune un stop rotund pe aripa spate, nr lateral, far pune din ala de proiector de ARO.

Far aripa fata sau daca e necesara una mica, nu mai lunga de 30-40 cm, nu aia cu ciocul de rata.

Fara capse si vinilin pe motor. Incerac sa vopsesti si cadrul si restul pieselor metalice negru mat, cred ca va iesii un efect vizual bun.

La ghidon incearca ceva wide bar sau chiar un ape hanger mai mic.

Nush ce sa zic la toba, probabil cel mai bine o lasi pe a lui originala.

 

Ahh, la sa pune-ti arcuri, altfel nu-ți vad bine kurul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La frana spate nu dred ca e cazul sa renunt mai ales ca pe fata am tot tambur.Poate ca daca aveam disc era alta treaba.

As renunta si la aripa fata de tot dar pe jos mai e praf, pietrs, mai dau intr-o balta si atunci toata mizeria imi sare in fata.

Am farul de mz care arata ca asta din poza.cu tot cu prinderi.Imi place ideea cu vitezometru incorporat. nu stiu cat se potriveste si asta.

Vopsea am luat negru mat si verde(ca frunzisul) mat.Cadrul o sa-l fac negru cum a fost la origine si restul pieselor verzi.L-as face tot negru dar nu mai vreau sa ma complic cu schimbarea culorii din talon.

Ape hangerul stiu cum arata dar wide barr-ul cum arata? Eu ma gandeam la un fel de drag barr dar nu drept si indoit de la mijloc si inaltatoare.

Farul arata ca cel din poza.

post-7252-1171826398_thumb.jpg

Editat de kama3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@kama3 , un mare chopperist avea o vorba. Vorba asta ma inspira. De aceea o pun si in aplicare. Poate te inspira si pe tine. :nono:

 

" Fa-l negru , rezistent , manevrabil si rigid."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai la ultimele 3 o sa ma incadrez. Dar parca n-as vrea sa ma complic cu schimbatul culorii.Oricum dupa ce termin toate modificarile, il asamblez si dau o tura cu el.Daca merge bine si o sa merite poate o sa fac si o vizita la rar. Oricum indiferent ce culoare o sa fie o sa fie mata. Si daca nu iese mat din prima dau si cu smirghel. :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...