Sari la conținut

Accident Oradea 21.02.2007


DonHacker
 Share

Postări Recomandate

Seara asta ... 21.02.2007 ... o Aprilia RS 250(BHXXGMB) a intrat intr-o masina(cazul clasic,neacordare de prioritate) pe Soseaua Borsului la vreo 100 km/h ...

Asa am auzit ...

Motociclistul a fost dus la spital ...

Cine are mai multe detalii ? :nono:

INSANATOSIRE GRABNICA BAIATULUI SI MULTA BAFTA PE MAI DEPARTE !

Editat de DonHacker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"CLASIC" mi se pare faptul ca avea motocicleta 100 km/h in oras....cine naiba te vede la viteza aia ?

Pe Soseaua unde a avut loc accident ... viteza de 100 km/h mi se pare destul de moderata ... Avand in vedere cu ce viteze se circula pe acolo.Nu imi sariti in cap...da nah :nono:

Bafta multa motociclistului.

:rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"CLASIC" mi se pare faptul ca avea motocicleta 100 km/h in oras....cine naiba te vede la viteza aia ?

 

 

Intr-adevar, este soseaua ce leaga oradea de vama bors(pt cei ce nu stiu), are 2 benzi pe sens, si asfaltul este bun. Nu exista cladiri decat la 50 de metri mai retrase, vizibilitatea este optima, si este linie dreapta cam 4 km.

De obicei si masinile pe aici circula cu peste 120 lejer, si in principiu ar fi ok, dar mai sunt idioti care se intorc spre oras incalcand linia continua, sau intra pe sosea de pe drumurile laterale fara sa ia in considerare viteza cu care se circula.

Eu tocmai era sa iau de gat pe unul care a iesit de pe straduta cu stop, fara sa schiteze un gest de frana, si cu telefonul la ureche.(Pacat ca si-a blocat usa la masina, si s-a baricadat inauntru).

Mai avem mult pana sa se educe soferii nostrii. Ser ca acum, dupa ce s-a lamurit cu TPI sa apara cat mai multe motoare, si sa se consolideze prezenta pe sosele.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...